Ostatni pstryk mody - sprzętowe obsesje. Mroczne strony systemu.

Ostatni pstryk mody - sprzętowe obsesje. Mroczne strony systemu.

Osoby decydujące się na zakup pierwszej w życiu lustrzanki lub aparatu bezlusterkowego z wymienną optyką stają przed trudnym zadaniem. I wbrew pozorom nie chodzi tutaj o dobór konkretnego modelu cyfrówki, lecz o coś znacznie poważniejszego – o system. O ile bowiem aparat dość łatwo można zmienić, o tyle zmiana systemu po pewnym czasie, gdy już dysponuje się jednym lub dwoma dodatkowymi obiektywami plus lampą błyskową, nie należy ani do łatwych, ani też do tanich. Warto zatem słuchać uwag innych użytkowników na temat interesującego nas sprzętu. Ale czy w czasach, gdy Internet stał się wielkim śmietnikiem i miejscem do wylewania frustracji, da się odnaleźć w nim potrzebne nam informacje? Na co zwracać uwagę?


Wątpliwości dotyczące sensu poszukiwania w Internecie jakichkolwiek porad dotyczących zakupu sprzętu fotograficznego nachodzą mnie za każdym razem, gdy odwiedzam rozmaite tematyczne fora internetowe i grupy dyskusyjne – zwłaszcza te bardziej zaludnione. Regularnie padają tam bowiem pytania i prośby o radę dotyczące wspomnianej powyżej kwestii, na które pytający czasem otrzymuje odpowiedzi zupełnie nie na temat, a czasem wręcz wyprowadzające w pole. Pół biedy, jeżeli użytkownika nie interesuje tak naprawdę system, ponieważ kupując lustrzankę i tak nie ma zamiaru wychodzić poza obiektyw kitowy i tryb pełnej automatyki – a takich osób niestety jest sporo. Znacznie gorzej, jeżeli początkujący fotograf ma ambicje dalszego rozwoju i jedynie szuka punktu zaczepienia.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem