Ostatni pstryk mody - sprzętowe obsesje. Polak z aparatem

Ostatni pstryk mody - sprzętowe obsesje. Polak z aparatem

Przyjęło się, że w kraju nad Wisłą szczególnie chętnie lubimy mówić o sobie w kontekście negatywnym. Dlatego też, chcąc choć raz sprawdzić, jak to jest, gdy naprawdę płynie się z prądem, postanowiłem spróbować zrobić coś, czego na co dzień robić nie lubię – ponarzekać. A dokładnie ponarzekać na nas samych. W ten sposób miałem okazję wpisać się w trend przejawiający się regularnie w naszej kulturze od czasów złotej twórczości Stanisława Barei i choć raz napisać "bo to Polska właśnie".
Weekend i piękna pogoda stała się idealną okazją dla wyrwania się z domu z aparatem pod ręką wyciągniętym nie z powodu realizacji jakiegoś pilnego materiału, lecz dla własnej przyjemności. Z aparatem i – należy o tym wspomnieć – statywem, ponieważ zależało mi na wykonaniu kilku ciekawych zdjęć architektury i miejskiego krajobrazu podczas zachodu słońca. Wybrawszy odpowiedni kadr i ustawiwszy aparat na statywie, zamarłem w oczekiwaniu na interesujące mnie światło. No, może nie zamarłem, bo przecież nie fotografuję ptaków w leśnej głuszy, lecz ulice i budynki, ale odwróciłem uwagę od stojącej na trójnogu lustrzanki i (z braku innego zajęcia) zacząłem się rozglądać. A że znajdowałem się wówczas w dość ruchliwej części miasta, dane mi było w spokoju poobserwować, jak wielu mijających mnie ludzi ma przy sobie aparaty i w jaki sposób z nich korzysta. Bez wdawania się w zbędne szczegóły stwierdziłem, że pod względem "fotograficznej aktywności" możemy śmiało konkurować z Japończykami.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem