Ostatni pstryk mody - sprzętowe obsesje. Słodkie wyczekiwanie

Ostatni pstryk mody - sprzętowe obsesje. Słodkie wyczekiwanie

Zakończone właśnie targi FVF 2011 w Łodzi skłoniły mnie do pewnej refleksji: otóż wprowadzany do sprzedaży sprzęt fotograficzny i wideo można sklasyfikować między innymi pod kątem sposobu, w jaki trafia on na rynek. W większości przypadków moment ten poprzedza mniejsza lub większa kampania reklamowa, która niekiedy przedłuża się w nieskończoność i przybiera kuriozalne rozmiary. Efekt najczęściej jest opłakany zarówno dla produktu, jak i dla konsumenta.


Wszyscy znamy, albo przynajmniej słyszeliśmy o takich aparatach, kamerach, bądź też innych urządzeniach: model tak niesamowity, że aż nieprzyzwoitością byłoby go nie mieć. Z całą pewnością niezbyt tani, lecz to akurat najmniejszy problem – zdążymy na niego uzbierać, ponieważ go nie ma. Premiera przesuwana jest w rytmie kolejnych największych fotograficznych imprez, my zaś karmieni jesteśmy coraz bogatszymi informacjami prasowymi, specyfikacjami i "zdjęciami" produktowymi (cudzysłów zamierzony, są to najczęściej bowiem tylko grafiki konceptualne). Słodkie wyczekiwanie psuje tylko jeden fakt: w międzyczasie chcielibyśmy mimo wszystko zrobić jakieś zdjęcia i kręcić filmy. Chcielibyśmy COŚ mieć. W efekcie decydujemy się na sprzęt bardziej typowy, a o tym wymarzonym powoli zapominamy. Bo i po co pamiętać, skoro ciągle jeszcze go nie ma?


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem