Ostatni seans - wystawa fotografii Tomasza Młynarczyka

Ostatni seans - wystawa fotografii Tomasza Młynarczyka

"Ostatni seans" to wystawa fotografii Tomasza Młynarczyka, które pozwolą poczuć przez chwilę magię starego kina. Wernisaż 11 maja 2012 roku.


"Wyjście do kina było wielkim wydarzeniem, na które czekało się cały tydzień. Widok krzątającego się po poczekalni dyrektora z fajką w ustach i egzotyczny zapach tytoniu dawały przedsmak przygody. Kolejka po bilet, słynni aktorzy spoglądający z porozwieszanych plakatów, ciche rozmowy o filmie i niepewność czy na pewno nas wpuszczą. Magiczna tablica, wyświetlająca komunikat o tym, co dzieje się za grubą, ciężką kotarą - to wszystko sprawiało, że czuliśmy dreszczyk emocji. Miny i liczba wychodzących z poprzedniego seansu były pierwszą niezawodną recenzją filmu. Szum odsłanianej kotary, tradycyjne naderwanie biletu i już mogliśmy szukać najlepszego miejsca na sali. Kronika filmowa przyzwyczajała do ciemności, w jej trakcie wchodzili ostatni spóźnialscy, szukając po omacku wolnych miejsc. Skrzypiący parkiet, wygniecione krzesła i ten specyficzny zapach, którego nigdzie indziej nie spotkałem... Takie kino pamiętam z dzieciństwa. Ogromną tajemnicą było pomieszczenie operatora, zastanawiałem się jak tam jest i co dzieje się za okienkami nad widownią, skąd dochodziły stłumione dźwięki pracujących projektorów. Zdarzały się awarie, gdy lampa projektora wypalała dziurę w zatrzymanej na filmie scenie. Wszystko to tworzyło niesamowitą atmosferę tajemniczości i zachwytu. Nie było popcornu i napojów, filmy oglądało się z namaszczeniem i pełną powagą. Po seansie zawsze pozostawał niedosyt, bo przecież to, co najfajniejsze trwa zbyt krótko..." Tomasz Młynarczyk


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem