Kreatywne oświetlenie w fotografii - praktyczny poradnik

Kreatywne oświetlenie w fotografii - praktyczny poradnik

Proces nabywania nowej umiejętności może być dobrą zabawą. Pomyśl na przykład o tym, jak uczyłeś się wiązać buty. Najpierw ktoś wiązał je za Ciebie. Potem pokazano Ci, jak to zrobić. Po jakimś czasie okazało się, że nie potrzebujesz już przypominania, ponieważ wiązanie butów stało się czymś, co potrafisz robić instynktownie.

Uczenie się rozumienia natury światła wygląda podobnie. Na razie potrzebujesz wskazówek, które pomogą Ci w wykorzystywaniu go dla swojej korzyści, lecz wkrótce będziesz to robił odruchowo.

Strona 1


Zawsze oceniam światło, nawet gdy nie mam przy sobie aparatu — to najważniejszy element mojego stylu fotografowania. Powinieneś zacząć postrzegać świat w inny sposób. Musisz stać się badaczem światła. Gdy już opanujesz tajemną sztukę identyfikowania oświetlenia, które odgrywa rolę w fotografowanej przez Ciebie scenie, zainteresujesz się tym, jak mógłbyś je zmodyfikować z korzyścią dla siebie. Następnym krokiem jest wprowadzenie dodatkowych źródeł światła, dzięki którym osiągniesz oczekiwany efekt. Za pomocą oświetlenia możesz kierować uwagą oglądających.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem