Panasonic AG-CX350 - naręczna kamera do profesjonalnej transmisji oraz streamingu na żywo

Panasonic AG-CX350 - naręczna kamera do profesjonalnej transmisji oraz streamingu na żywo

Panasonic wprowadził na rynek naręczną kamerę Panasonic AG-CX350 wyposażoną w zaawansowane funkcje łączności. Model jest przeznaczony do profesjonalnej transmisji oraz streamingu na żywo. Umożliwia nagrywanie w jakości 4K z próbkowaniem 10-bitowym oraz prędkością do 50/60p.Kamera Panasonic AG-CX350 to pierwszy w branży model wyposażony w tryb NDI | HX. Umożliwia płynną transmisję obrazu, a sterowanie nią jest możliwe przez połączenie IP. Doskonale sprawdzi się w transmisji na żywo oraz do streamingu newsów online. Model może zostać zintegrowany z większymi systemami i pracować razem z kamerami PTZ firmy Panasonic wyposażonymi w NDI | HX oraz z mikserem AV-HLC100.
 
AG-CX350 oferuje szeroki kąt widzenia 24,5 mm, obiektyw z 20-krotnym zoomem optycznym oraz nową matrycę 15M MOS o wysokiej rozdzielczości i czułości, zapewniającą nagrywanie filmów w 10-bitowym formacie 4K (UHD) lub FHD z prędkością do 50/60p na kartę SDXC. Urządzenie posiada również tryb gamma HLG do obsługi standardu HDR. 
Kamera jest wyposażona w wyświetlacz LCD o wysokiej jasności i równoległe wyjścia SDI i HDMI. Dodatkowym atutem jest jej kompaktowa i lekka konstrukcja o wadze 1,9 kg oraz niskie zużycie energii.
Reklama

Filmowanie aparatem i edycja wideo


Filmowanie aparatem fotograficznym ma pewne zalety, których kamery wideo i filmowe nie są w stanie zaoferować bez zainwestowania naprawdę poważnych kwot pieniędzy.

 

W e-kursie omawiamy zarówno kwestie sprzętowe (wybór aparatu, obiektywu, akcesoriów) i techniczne (formaty zapisów obrazu filmowego itp.) jak i warsztatowe oraz artystyczne. Następnie przechodzimy do edycji wideo ponieważ film nagrany aparatem jest tak naprawdę tylko surowcem..

 

 

Sprawdź szczegóły

 
Model korzysta z nowego wydajnego kodeka HEVC (LongGOP, 10 bitów, 4:2:0, MOV), co umożliwia płynne odtwarzanie i edycję filmów za pomocą laptopa.
 
Kamery AG-CX350 można używać do transmisji na żywo z koncertów i wydarzeń sportowych, jak również do streamingu newsów. Dzięki obsłudze protokołów RTMP/RTSP umożliwia streaming HD za pomocą serwisów Facebook i YouTube. Ponadto obsługuje format P2 MXF, umożliwiając korzystanie z kodeków AVC-Intra i AVC-LongG.
 
Panasonic AG-CX350

Autor: Materiały prasowe


Oceny artykułu: 0% 0% ocen: 0

Sprawdź inne artykuły z kategorii: Sprzęt wideo: profesjonalnyKomentarze Użytkowników

Niezalogowanych Użytkowników prosimy o zalogowanie się przed dodaniem komentarza.Nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów SwiatObrazu.pl. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.Najnowsze fotografie

Liczenie piórek Bzzzyg Krok w bok Łabędź który mówi Z podniesionym...czołem... daleko od miasta Bukiet kwiatów