Panasonic stworzył aparat, który pozwala daltonistom widzieć kolory

Panasonic stworzył aparat, który pozwala daltonistom widzieć kolory

Panasonic pracuje nad wynalazkiem, który zmieni życie wielu osób dotkniętych ślepotą barw - Przy współpracy z indyjską firmą Dentsu Aegis Network Panasonic zaprojektował specjalną wersję aparatu G90 z elektronicznym wizjerem, który pozwala osobom dotkniętym daltonizmem widzieć kolory.


Specjalny aparat i wizjer zostały stworzone z myślą o dotkniętym ślepotą barw fotografie Hizoli Choudhary’m. Akcja ta stanowi chwyt marketingowy, ale trzeba przyznać, że niezwykle ciekawy i wielu fotografów pragnęłoby, aby taki produkt był dostępny w regularnej sprzedaży. Hizola Choudhary jest dotknięty odmianą daltonizmu, która sprawia, że jest ślepy na czerwoną barwę. To oznacza, iż nie widzi nie tylko koloru czerwonego, ale również barw zielonych. Poniżej możesz zobaczyć grafikę ilustrującą dysfunkcje wywołane różnymi odmiana ślepoty barw.

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem