Panasonic HDC-SDT750 - test kamery 3D

Panasonic HDC-SDT750 - test kamery 3D

Technologia obrazu trójwymiarowego zalęgła się wśród nas na dobre. Urządzenia ze znaczkiem 3D rozpoczęły swoją ekspansję i z wielkich kin stopniowo trafiają do naszych domów. Po telewizorach, ramkach do zdjęć, monitorach komputerowych, aparatach cyfrowych, notebookach (!) i innych drobiazgach przyszła kolej na urządzenia do rejestracji ruchomego obrazu kierowane na rynek domowy. Do naszej redakcji trafiła właśnie pierwsza, amatorska kamera wideo rejestrująca obraz przestrzenny – Panasonic HDC-SDT750, której test mamy przyjemność Wam zaprezentować.Budowa i wygląd zewnętrzny


Pogoń za trzecim wymiarem w filmie i nagraniach wideo budzi we mnie dość mieszane uczucia. Z jednej strony potrafi ona zapewnić w dobrym kinie i przy dobrze wykonanej produkcji hollywoodzkiej niezwykłe doznania (każdy, kto był na "Avatarze" prezentowanym w tej technologii lub którejś ze sztandarowych produkcji wyświetlanych tylko w kinach iMax, dobrze wie, co mam na myśli). Z drugiej strony ciągle jeszcze jest to technologia znajdująca się w powijakach – konieczność stosowania okularów, ustawienia się w odpowiedniej odległości od obrazu i dokładnie na wprost niego, aby efekt był widoczny, czy wreszcie spadek rozdzielczości obrazu oglądanego w technice 3D to duże wady takich rozwiązań. Jak wobec powyższych dylematów odnajduje się nowe "dziecko" firmy Panasonic, czyli kamera HDC-SDT750? Przeprowadzony przez nas test stanowi próbę odpowiedzi na to pytanie.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem