Panasonic Lumix DMC-FZ45 - test

Panasonic Lumix DMC-FZ45 - test

Niedawno opisywaliśmy nowy super zoom Panasonica – Lumix DMC-FZ100, teraz przyszła kolej na aparat będący jego uproszczoną, budżetową wersją, czyli Panasonic Lumix DMC-FZ45. Wspólnym elementem obu aparatów jest identyczny obiektyw – Leica DC VARIO-ELMARIT o zakresie ogniskowych 25-600 mm (ekwiwalent dla 35 mm). Różne są natomiast zastosowane matryce oraz niektóre szczegóły konstrukcyjne. Jaki wpływ miały te zmiany na jakość zdjęć i użytkowanie aparatu? Zapraszamy do lektury testu.

Budowa i użytkowanie


Na pierwszy rzut oka Panasonic Lumix DMC-FZ45 nie różni się znacznie od FZ100. Kształt aparatów jest identyczny, podobnie wyprofilowany jest w nich grip, taki sam pozostawiono również obiektyw. FZ45 jest jednak nieco mniejszy od swego krewniaka – praktycznie w każdym z wymiarów mierzy sobie o kilka milimetrów mniej. Kolejną różnicą jest brak możliwości obracania i odchylania ekranu LCD, przy czym w obu aparatach identyczny jest rozmiar tego elementu – trzy cale przekątnej. W FZ45 zastosowano jednak wyświetlacz o mniejszej rozdzielczości – 230.000 punktów (FZ100 posiadał ich 460.000). Innym elementem, o który uszczuplono tańszą wersję, jest gorąca stopka, co oznacza, że w tym modelu nie będziemy mieli możliwości skorzystania z zewnętrznej lampy błyskowej. Nie podłączymy również mikrofonu, ani pilota zdalnego sterowania, ze względu na brak gniazda tych akcesoriów.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem