Panasonic Lumix DMC-FZ72 – najdłuższy superzoom świata

Panasonic Lumix DMC-FZ72 – najdłuższy superzoom świata

Firma Panasonic znana jest jako jeden z głównych (jeśli nie najważniejszy) innowatorów w dziedzinie aparatów kompaktowych z obiektywami o dużym zakresie ogniskowych. Wystarczy wspomnieć pierwsze kieszonkowe hiperzoomy, czy też aparat Lumix DMC-FZ200 z obiektywem o stałym świetle f/2.8 w pełnym zakresie ogniskowych. Nowym modelem firma przełamuje kolejną granicę – Lumix DMC-FZ72 jest pierwszym kompaktem typu hiperzoom z 60-krotnym przełożeniem ogniskowych.


Imponujący zakres ogniskowych (ekwiwalent 20-1200 mm dla pola krycia małego obrazka – jak widać zwiększenie zakresu uzyskano dzięki znacznemu poszerzeniu dolnego zakresu pola widzenia obiektywu) to nie jedyna godna uwagi cecha nowej cyfrówki Panasonika, będącej następcą wysłużonego modelu Lumix DMC-FZ60. Panasonic Lumix DMC-FZ72 (na niektórych rynkach znany pod nazwą DMC-FZ70) to 16-megapikselowy aparat z matrycą HS MOS formatu 1/2,3 cala przystosowaną do rejestracji materiału wideo w formacie 1080/60i, a więc idealnym do filmowania dynamicznych wydarzeń. Aparat zaopatrzono też w mikrofon stereofoniczny z wbudowaną osłoną przeciwwiatrową charakteryzujący się obowiązkową w tego typu konstrukcjach funkcją zoom. Jest to więc urządzenie łączące cechy zarówno rozbudowanego aparatu cyfrowego, jak i zaawansowanej kamery wideo.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem