Panasonic Lumix DMC-G10 - test

Panasonic Lumix DMC-G10 - test

Panasonic Lumix DMC-G1 dwa lata temu był pierwszym i jedynym aparatem kompaktowym z wymienną optyką. Obecnie rynek bezlusterkowców powoli zaczyna się krystalizować, a do gry weszli inni producenci, prezentując konkurencyjne rozwiązania. Również Panasonic nie spoczął na laurach i kilka miesięcy temu zaprezentował dwóch następców pierwszego przedstawiciela systemu Mikro Cztery Trzecie: modele DMC-G2 oraz DMC-G10. Zapraszamy do lektury testu drugiego z tych aparatów.

Budowa


Panasonic Lumix DMC-G10, w odróżnieniu od modelu G2, wyraźnie jest przeznaczony na niższy segment rynku. Oba modele oparte są na identycznych matrycach oraz procesorach obrazu i oferują bardzo zbliżoną jakość zdjęć. Lumix G10 został jednak zubożony o kilka funkcjonalności względem siostrzanego modelu. Są to przede wszystkim: brak możliwości obracania wyświetlacza LCD, niższej klasy wizjer elektroniczny oraz zredukowana rozdzielczość sekwencji wideo. Warto przy tym dodać, że różnica w cenie pomiędzy tymi modelami jest spora i wynosi około 500 zł – za G2 trzeba zapłacić nieco ponad 2000 zł, tymczasem Panasonic G10 kosztuje około 1500 zł*.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem