Panasonic Lumix DMC-G3 - test aparatu bezlusterkowego

Panasonic Lumix DMC-G3 - test aparatu bezlusterkowego

Panasonic Lumix DMC-G3 to nowy aparat w systemie Micro 4/3. Co wyróżnia go wśród innych tego typu aparatów? Producent zapewnia, że wiele. Między innymi rewolucyjnie szybki układ automatycznego nastawiania ostrości. Czy to prawda? Zapraszamy do lektury testu!

Budowa i wygląd zewnętrzny


Produkty - zarówno aparaty, jak i akcesoria - związane z zyskującą coraz większą akceptację koncepcją aparatów bezlusterkowych, powoli zdobywają także polski rynek. Nic dziwnego - wiele osób, które jako priorytet stawiało jakość obrazu, zmuszonych było do zakupu lustrzanki. Tymczasem znaczna część z nich przyznaje, że lustrzanka jest za duża, a wielu jej funkcji nigdy nie użyją. Idealnym rozwiązaniem jest zatem wejście w posiadanie aparatu bezlusterkowego - takiego, który po kompaktach dziedziczy rozmiary i niektore "amatorskie funkcje", a po lustrzankach - dużą matrycę i związaną z tym jakość obrazu. Na dzień dzisiejszy najpopularniejszym systemem staje się system Micro 4/3, co nie powinno dziwić, bowiem aparaty i akcesoria w tym systemie produkowane są aż przez dwie firmy - Olympus i Panasonic. Nowym produktem tej drugiej firmy jest Panasonic Lumix DMC-G3, który postanowiliśmy przetestować. Warta podkreślenia jest cena aparatu - z obiektywem kitowym, kartą pamięci i pokrowcem, urządzenie możemy kupić za ok. 2,5 tys zł. Docelową grupą odbiorców są w tym przypadku bardziej wprawieni w sztuce fotograficznej amatorzy, którzy nie chcą bądź nie mogą posiadać sporych rozmiarów aparatu. Następca aparatu Panasonic Lumix DMC-G2 swoją premierę miał w maju 2011 roku.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem