Panasonic Lumix DMC-GH2 z najszybszym autofocusem

Panasonic Lumix DMC-GH2 z najszybszym autofocusem

Nowy korpus systemu Mikro Cztery Trzecie, Panasonic Lumix DMC-GH2, wyposażony został w 16-megapikselową matrycę LiveMOS umożliwiającą fotografowanie w zakresie ISO 160-12800. Ponadto, następca GH1 może pochwalić się - jeśli wierzyć deklaracjom producenta - wyjątkowo szybkim autofocusem, opartym na zasadzie detekcji kontrastu, zdolnym złapać ostrość nawet w ciągu 0.1 sekundy.


Panasonic Lumix DMC-GH2 potrafi także nagrywać filmy w jakości Full HD 1920 x 1080 (60i) oraz odtwarzać je w formacie 60p. GH2 obsługuje też tryb 1080/24p z gęstością bitową 24 Mb/s (w formacie AVCHD). W nowym trybie Variable Movie możemy kręcić filmy ze zmienną częstotliwością rejestrowania klatek w celu uzyskania efektów przyśpieszenia lub zwolnienia, a funkcja Cinema pozwoli na uzyskanie charakterystycznej gradacji znanej z sali kinowej. Podczas kręcenia filmów możemy np. wykonać zdjęcie w pełnej rozdzielczości poprzez naciśnięcie spustu migawki (lub zapisać dowolną klatkę w postaci fotografii). Za jakość rejestrowanego dźwięku odpowiedzialna jest technologia Dolby Digital Stereo Creator. Należy też wspomnieć o ekranie dotykowym i nowym, wieloaspektowym, panoramicznym wizjerze Live View Finder, oraz o całkowicie przeprojektowanej matrycy i procesorze obrazu. Ta pierwsza charakteryzuje się rozdzielczością 16.05 megapikseli i wykorzystaniem technologii νMaicovicon. Celem takiego rozwiązania jest m.in. ograniczenie szumów cyfrowych - tłumienie ich ulepszono o 3 dB przy 200-procentowym wzroście czułości. Możemy także fotografować z prędkością pięciu klatek na sekundę przy pełnej rozdzielczości (przy wykorzystaniu migawki mechanicznej) lub z szybkością 40 klatek przy wykorzystaniu migawki elektronicznej i ograniczeniu rozdzielczości do czterech megapikseli.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem