21 lipca 2010, 08:23
Autor: Antoni Żółciak
czytano: 8192 razy

Panasonic Lumix DMC-LX5 oficjalnie

Panasonic Lumix DMC-LX5 oficjalnie

Panasonic oficjalnie zaprezentował aparat Lumix DMC-LX5, wyposażony w nową matrycę CCD o rozmiarze 1/1.63 cala oraz obiektyw LEICA DC VARIO-SUMMICRON o jasności f/2.0 i szerokim kącie 24 mm.

Nowy Panasonic Lumix DMC-LX5 kilka dni temu pojawił się na stronach producenta w postaci "wycieku". Dzisiaj ma miejsce jego oficjalna premiera i możemy już z całą pewnością stwierdzić, że następca LX3 to sprzęt wyjątkowo ciekawy. Aparat został wyposażony w przetwornik CCD o rozdzielczości 10.1 megapiksela, oferując szerszy zakres dynamiczny w porównaniu do swojego poprzednika. Zmodyfikowany procesor obrazu Venus Engine FHD ma zapewnić bardziej zaawansowane przetwarzanie sygnału podczas fotografowania i filmowania, co z kolei ma polepszyć jakość obrazu rejestrowanego w słabym oświetleniu.

Panasonic Lumix DMC-LX5
Panasonic Lumix DMC-LX5

DMC-LX5 nagrywa filmy w standardzie AVCHD Lite, dzięki czemu możemy nagrywać wideo w jakości HD, nie obawiając się o natychmiastową utratę miejsca na karcie pamięci. Użytkownikom oddano do dyspozycji szereg kreatywnych opcji, takich jak "kreatywny film", "mój kolor i film" oraz wiele innych.

Panasonic Lumix DMC-LX5
Panasonic Lumix DMC-LX5

Modyfikacjom uległa również zewnętrzna konstrukcja LX5-tki. Pogrubiono uchwyt, co ma ułatwić trzymanie, a nowe, wciskane pokrętło pomoże szybciej wybrać odpowiednie funkcje i ustawienia. Cyfrówka wyposażona jest w złącze akcesoriów (np. wizjer Live View). W opcjach proporcji obrazu dodano format 1:1, który można aktywować przełącznikiem z boku tubusu obiektywu.

Panasonic Lumix DMC-LX5
Panasonic Lumix DMC-LX5

Producent podkreśla też zalety przeprojektowanego, 3-calowego ekranu LCD Intelligent LED o rozdzielczości 460 tys. punktów. Ma on odpowiadać za świetną reprodukcję kolorów oraz czytelność w każdych warunkach - "od ciemności aż po silne słońce". Poniżej znajdziecie skróconą specyfikację aparatu.

Panasonic Lumix DMC-LX5
Panasonic Lumix DMC-LX5

Panasonic Lumix DMC-LX5 - wybrane elementy specyfikacji

 

 

Źródło: Panasonicwww.swiatobrazu.pl