Panasonic Lumix G Fisheye 8mm F3.5 - test obiektywu

Panasonic Lumix G Fisheye 8mm F3.5 - test obiektywu

Obiektywy typu rybie oko to sprzęt dla ekstremalnych fotografów. Używają go przede wszystkim eksperymentatorzy otwarci na nowe sposoby postrzegania rzeczywistości. Dla pozostałych pozostaje głównie ciekawostką. Panasonic Lumix G Fisheye 8mm F3.5 jest propozycją takiego właśnie rodzaju obiektywu dla użytkowników aparatów w systemie Micro 4/3. Zapraszamy do lektury testu!Wygląd zewnętrzny i budowa mechaniczna


Panasonic Lumix G Fisheye 8mm F3.5 uzupełnia katalog obiektywów w systemie Micro 4/3 o bardzo specyficzny rodzaj obiektywu szerokokątnego, czyli obiektyw typu rybie oko. Zniekształcenia, które uzyskujemy dzięki takiemu rodzajowi optyki, są wyjątkowo charakterystyczne i choć wielu twierdzi, że rybie oko służy jedynie po to, by zademonstrować działanie rybiego oka – jest to sprzęt całkiem użyteczny. Zwłaszcza miłośnicy twórczych eksperymentów docenią specyfikę tego rodzaju obiektywów.

 Panasonic Lumix G Fisheye 8mm F3.5

Reklama

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem