9 kwietnia 2013, 08:28
Autor: Antoni Żółciak
czytano: 2284 razy

Panasonic Lumix GF6 oficjalnie. Wi-Fi, NFC i pokrętło trybów

Panasonic Lumix GF6 oficjalnie. Wi-Fi, NFC i pokrętło trybów

Do portfolio firmy Panasonic dołącza Lumix GF6 - bezlusterkowiec z Wi-Fi, NFC, 16-megapikselową matrycą oraz nowym procesorem obrazu.

Sercem kompaktu Panasonic Lumix GF6 jest sensor Live MOS o rozdzielczości 16 megapikseli znany z modelu Lumix GX1. Matryca współpracuje z nowym procesorem obrazu Venus Engine, który ma odpowiadać za mniejszy szum na zdjęciach (według producenta kontrolowany obszar szumu udało się znacznie zwiększyć), zwłaszcza w warunkach nocnych. Połączenie przetwornika z nowym Venus Engine zaowocowało czułością ISO równą 3200 w trybie automatycznym i do 25600 w trybie rozszerzonym.

Od strony oprogramowania znajdziesz w GF6 zestaw 19 filtrów artystycznych oraz funkcję animacji poklatkowej. Zwłaszcza ta ostatnia jest godna uwagi, bo o ile interwałometry w bezlusterkowcach stosowano dużo wcześniej, tak programu stricte do time-lapse'ów jeszcze nie było (wykluczając Nikona D600 jako lustrzankę).

Panasonic Lumix GF6
Panasonic Lumix GF6
Fot. producenta

Intrygującą funkcją jest też retusz oczyszczający. Wykorzystując dotykowy, uchylny monitor (rozdzielczość: 1,04 miliona punktów) w GF6 możesz przesunąć palcem na wyświetlaczu po niepożądanych obiektach, a wgrane w bezlusterkowcu aplikacje usuną je w sposób naturalny, bez szkód na zdjęciach.

Panasonic Lumix GF6
Panasonic Lumix GF6
Fot. producenta

Aparat potrafi nagrywać filmy w jakości 1920x1080 przy 50i, w formacie AVCHD i ze stereofonicznym dźwiękiem.

Panasonic Lumix GF6
Panasonic Lumix GF6
Fot. producenta

Po raz pierwszy Panasonic użył jednocześnie Wi-Fi i NFC, co zwiększa elastyczność połączeń z urządzeniami mobilnymi. Nie trzeba niczego konfigurować, autoryzować, ustawiać. Technologia Near-Field Communication wymaga jedynie dotknięcia aparatu ze smartfonem czy tabletem, by uaktywnić sterowanie aplikacją mobilną.

[kn_advert]

Źródło: Panasonicwww.swiatobrazu.pl