Panasonic przestanie produkować matryce - czy to jeszcze bardziej umocni dominację Sony?

Panasonic przestanie produkować matryce - czy to jeszcze bardziej umocni dominację Sony?

Wygląda na to, że globalna dominacja Sony w zakresie produkcji sensorów do aparatów cyfrowych jeszcze się umocni. Wszystko za sprawą informacji na temat prawdopodobnej sprzedaży przez Panasonic zakładów produkcyjnych zajmujących się tworzeniem matryc. Według doniesień portalu Nikkei Asian Review Panasonic zdecydował się na sprzedaż zakładów produkujących matryce tajwańskiej spółce. Wartość umowy zawartej z Nuvoton Technology wynosi 250 milionów dolarów (ponad 970 milionów złotych).


Panasonic wycofuje się z produkcji matryc

Obecna sytuacja jest spowodowana hegemonią Sony, które produkuje około 50% wszystkich matryc i 70% czujników wykorzystywanych w smartfonach. Według doniesień Panasonic stracił w poprzednim roku 215 milionów dolarów w branży matryc. Decyzja o wycofaniu się z produkcji sensorów jest spowodowana także wojną handlową pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Chinami i narzuconymi w związku z tym ograniczeniami. Spowodowało to gwałtowny spadek popytu na wyroby Panasonica. 

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem