Panasonic zaprezentował prototyp telewizora OLED

Panasonic zaprezentował prototyp telewizora OLED

"Efekt OLED" udało się jeszcze bardziej uwydatnić dzięki doświadczeniu firmy w dziedzinie technologii plazmowej. W serii 4K Pro CZ950 uzyskano czerń o niespotykanej głębi, określaną jako „czerń absolutna”, która pozwala na precyzyjne odwzorowanie detali nawet w najciemniejszych punktach obrazu.


Aby w pełni wykorzystywać możliwości technologii OLED, firma Panasonic nawiązała współpracę z czołowym hollywoodzkim kolorystą Mikiem Sową, który profesjonalnie dopracował i zaaprobował obraz w modelu TX-65CZ950. W rezultacie w telewizorze TX-65CZ950, wyposażonym w specjalnie zmodyfikowaną wersję potężnego, profesjonalnego procesora 4K Studio Master, udało się osiągnąć jakość obrazu idealnie oddającą intencje twórców filmowych.

Mike Sowa, znany przede wszystkim z pracy nad takimi filmami jak "Niepamięć" i "Zbuntowana", mówi, że od czasu nawiązania współpracy z firmą Panasonic wykorzystuje model TX-65CZ950 do gradingu kolorów w bardzo udanym remake’u disneyowskiego klasyka "Księga Dżungli" dla kina domowego, i dodaje: "Korzystałem z TX-65CZ950 również w przypadku dwóch filmów pełnometrażowych, nad którymi obecnie pracuję w Hollywood, a które jeszcze nie weszły do kin — "Kubo i dwie struny" oraz "Księgowy". Obraz 2D jest bez wątpienia świetny, jednak TX-65CZ950 zapewnia spektakularne rezultaty również w 3D".


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem