6 października 2022, 08:37
Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl
czytano: 1191 razy

Para zabarwiła wodospad na niebiesko dla zdjęć na media społecznościowe

Para zabarwiła wodospad na niebiesko dla zdjęć na media społecznościowe

Brazylijska para postanowiła się wyróżnić i wykonać niecodzienne zdjęcia do mediów społecznościowych bardzo istotnego ich zdaniem momentu - wyjawienia najbliższym, jaką płeć będzie miało ich dziecko. Postanowili w tym celu zabarwić na niebiesko wodospad, a w rezultacie stali się podmiotem dochodzenia prowadzonego przez krajowe władzę ds. ochrony środowiska.

Jak się okazuje, pogoń za fajnymi zdjęciami na media społecznościowe kończy się nie tylko tragicznymi wypadkami, ale również niszczeniem środowiska
 
Film opublikowany na Instagramie pokazuje scenę, gdy członkowie rodziny obejmują się nawzajem wkrótce po ujawnieniu, że para ma mieć chłopca. Ostentacyjne przedstawienie zawierało wodospad Queima-Pe w Tangara de Serra przefarbowany na niebiesko, co wywołało konsternację i kontrowersje. W komentarzach pod filmem pojawiło się sporo krytycznych wypowiedzi, zwracających przede wszystkim uwagę na to, że aby zaistnieć, ludzie posuwają się do coraz bardziej destrukcyjnych działań nie tylko dla siebie, ale również dla środowiska. Inżynier środowiska Vanessa Costa napisała "gratulacje", w których zwraca uwagę, że para będzie "rodzicami pięknej zbrodni na środowisku".
 
 
 
Sekretarz ds. środowiska stanu Mato Gross, w którym znajduje się Tangara de Serra wydał oświadczenie, w którym stwierdził, że przeprowadzi dochodzenie w sprawie pary, aby sprawdzić, czy popełniono przestępstwo. "Kontrola zbada szkody wyrządzone środowisku przez materiał wrzucony do wody" można przeczytać w oświadczeniu. W przypadku wykrycia szkód dla środowiska para zostanie pociągnięta do odpowiedzialności. 
 
Rzeka Queima-Pe jest głównym źródłem wody dla miasta Tangara de Serra i ostatnio doświadczyła problemów spowodowanych suszą. Wyczyn pary sprawił, że mieszkańcy obawiają, się że używana przez nich woda jest skażona. 
 
To nie pierwszy raz, kiedy impreza związana z ujawnieniem płci przyniosła szkody. W 2018 roku jedna z takich imprez wywołała pożar w tartaku w Arizonie. Dennis Dickey i jego żona przynieśli materiał wybuchowy na łąkę, aby w spektakularny sposób poznać płeć dziecka. Po strzeleniu do celu, który zawierał Tannerite (substancję wybuchową) nastąpiła eksplozja i pojawiła się chmura niebieskiego dymu. Niestety wraz z niebieskim dymem na pobliską trawę rozprzestrzenił się pożar, a kilka sekund później stało się jasne, że organizatorzy imprezy nie dadzą rady ugasić pożaru. 
 

W celu zdobycia coraz bardziej spektakularnych zdjęć do mediów społecznościowych ludzie coraz częściej narażają siebie, innych lub środowisko. Być może kłopoty jakie ma para będzie przestrogą dla żądnych atencji użytkowników mediów społecznościowych. 
 


www.swiatobrazu.pl