Paradoks nagości: ukryć ciało, aby pokazać je lepiej

Paradoks nagości: ukryć ciało, aby pokazać je lepiej

Francuska galeria Parallax w Lourmarin prezentuje świeże spojrzenie na fotografię aktu, ukazując paradoks nagości: ukryć ciało, aby pokazać je lepiej. Na wystawie zobaczymy między innymi twórczość fotografa Pierre-Jean Amar.


Aby uchwycić paradoks nagości fotograf pozostawia modelkę w cieniu, zachowując jedynie krzywiznę ciała. Nagie ciało jest osłonione, zanurzone w miękkim półmroku. Ujęcia są niemal abstrakcyjne, pozbawiane jakiegokolwiek odniesienia do zbyt uciążliwej fizyczności, tak aby pozostała zmysłowa równowaga światła i cienia. Modelki tracą twarz i wszystkie oznaki ich prawdziwej tożsamości, by wtopić się w anonimowość imion: Liliane, Corinne, Ghislaine, Maïté ... Wiele z nich wraca do spotkań z fotografem - czasami na jedną sesję, czasami powtarzaną, dopóki nie pojawi się zaufanie i nie zostanie uchwycona intymność  - przez prawie trzydzieści lat.

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem