Pejzaże ciała w obiektywie niedowidzącego fotografa

Pejzaże ciała w obiektywie niedowidzącego fotografa

Amerykański fotograf Ted Tahquechi po wypadku samochodowym w 1999 roku prawie całkowicie stracił wzrok. Stanął przed koniecznością odnalezienia nowych sposobów na uchwycenie świata wokół siebie, za pomocą aparatu fotograficznego. Zaczął uczyć się fotografii od początku, na kierunku fotografii artystycznej, gdzie upodobał sobie abstrakcje z ludzkim ciałem w roli głównej - z wyraźnym naciskiem na formę i kształt.


Cykl "Pejzaże ciała" to projekt powstały z miłości do fotografii, który zakończył się niepowtarzalną galerią zdjęć, emanującą pozytywnym wizerunkiem ludzkiego ciała. Przed obiektywem fotografa stawali modele zarówno profesjonalni jak i amatorzy, w wieku od 19 do 66 lat. Ted Tahquechi celowo omijał sfery intymne fotografowanych osób, dzięki czemu zdjęcia mogą być oglądane przez szeroką publiczność i nie będą poddawane cenzurze.

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem