12 września 2012, 08:35
Autor: Antoni Żółciak
czytano: 5049 razy

Pełnoklatkowy Sony SLT-A99 już oficjalnie

Pełnoklatkowy Sony SLT-A99 już oficjalnie

Sony SLT-A99 bazuje na 24-megapikselowej, pełnoklatkowej matrycy Exmor CMOS, nowym systemie autofocusu Dual AF z 19 czujnikami (w tym 11 krzyżowymi), czułością ISO do 25600 oraz wizjerze OLED, pokrywającym sto procent kadru. Dużo uwagi poświęcono również trybowi filmowemu.

Oparta na technologii półprzezroczystego lustra, cyfrówka Sony SLT-A99 jest nowym okrętem flagowym japońskiego producenta. Bezpośredni następca popularnej A900 jest jednocześnie pierwszym aparatem technologii SLT, który korzysta z pełnoklatkowej matrycy. Inżynierowie firmy połączyli możliwości matrycy z procesorem obrazu BIONZ, charakteryzującym się 14-bitowym przetwarzaniem danych wyjściowych RAW i nowym algorytmem redukcji szumów. Układ pozwolił również na zwiększenie zakresu dostępnych czułości, który teraz wynosi od ISO 50 do 25600, co jest odpowiednikiem dziewięciu stopni przysłony.

Sony SLT-A99
Sony SLT-A99

Po raz pierwszy w swojej historii Sony implementuje tu 19-polowy system AF z 11 czujnikami krzyżowymi, który został uzupełniony 102-polowym czujnikiem autofocusu opartym na detekcji fazy.

Sony SLT-A99
Sony SLT-A99

Kolejne, zaawansowane rozwiązanie to tryb ciągłej automatyki ostrości AF-D, który ma okazać się wyjątkowo efektywny przy zdjęciach ruchomych obiektów. System AF dostarczy dokładnych informacji o odległości od obiektu, podczas gdy uzupełniający go, wielopolowy czujnik poradzi sobie z obiektem poruszającym się w poprzek kadru.

Sony SLT-A99
Sony SLT-A99

SLT-A99 to kolejny aparat Sony, który może zostać doceniony przez filmowców. Mamy tu możliwość nagrywania filmów w progresywnym formacie Full HD 50p/25p z możliwością przełączenia na 60p/24p, zgodnie ze specyfikacją formatu AVCHD 2.0. Kręcenie wideo zostało ułatwione przez dodanie nowego, cicho działającego elementu sterującego, który jest połączeniem pokrętła sterującego i przycisku. Można go wykorzystać do płynnego, bezgłośnego nastawiania ekspozycji, czułości ISO, sposobu pomiaru jasności, czasu migawki, przysłony i poziomów nagrywania dźwięku. Sony znacznie rozszerzyło możliwości związane z dźwiękiem; zwłaszcza w porównaniu do poprzednich modeli.

Sony SLT-A99
Sony SLT-A99

W kadrowaniu pomaga wizjer XGA OLED Tru-Finder, pokrywający sto procent kadru. Jego uzupełnieniem jest trójprzegubowy wyświetlacz XtraFine LCD o rozdzielczości 1.2 miliona punktów.

Sony SLT-A99
Sony SLT-A99

Jak deklaruje Sony, SLT-A99 pozostaje najlżejszym na świecie aparatem cyfrowym z wymienną optyką i pełnoklatkową matrycą. Sam korpus, wykonany ze stopu magnezu, waży 733 gramy. Co więcej, cyfrówka jest uszczelniana.

Deklarowana żywotność migawki to dwa miliony "klapnięć".

[kn_advert]

Źródło: Sony

 

 

 

 www.swiatobrazu.pl