16 lutego 2012, 08:30
Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl
czytano: 2232 razy

Pentax 645D - Lista przebojów SwiatObrazu.pl

Pentax 645D - Lista przebojów SwiatObrazu.pl

Jak jest naprawdę, czym fotografujemy, jaki sprzęt spełnia nasze oczekiwania? Czytajcie kolejne artykuły, głosujcie i dyskutujcie – zapraszamy i przypominamy sylwetkę średnioformatowej lustrzanki Pentax 645D.
Długie oczekiwanie, niecierpliwość, przecieki generujące olbrzymie zainteresowanie - tak w skrócie sytuacja wyglądała przed premierą lustrzanki Pentax 645D. Producent w końcu nie zawiódł i przedstawił wyposażoną w 40-megapikselową matrycę Kodaka średnioformatową cyfrówkę. Z sensorem ściśle współpracuje procesor obrazu PRIME II (Pentax Real Image Engine) i 14-bitowy konwerter analogowo-cyfrowy.
 

Pentax 645D
Pentax 645D


645D został obsypany nagrodami - linki do poszczególnych informacji znajdziecie niżej. Nic zresztą dziwnego, bo oprócz generowania świetnego jakościowo obrazu aparat jest zbudowany z odlewu aluminium, lekkiego stopu stali magnezowej, a dodatkowo zabezpieczono go siedemdziesięcioma uszczelkami i zewnętrznym, wzmocnionym szkłem pokrywającym ekrany LCD. 


Pentax 645D

Pentax 645D


Pentax 645D to także 11-punktowy system ustawiania ostrości SAFOX IX+ z dziewięcioma czujnikami krzyżowymi. Za pomiar światła odpowiada z kolei czujnik 77-polowy, uwzględniający dodatkowe dane dotyczące obrazu, odległości od obiektu czy powiększenia.

Więcej informacji o średnioformatówce Pentax 645D:


[kn_advert]

 Zobacz aktualne wyniki

 

Zobacz aktualne wyniki

 [kn_advert]Pentax 645D


Zobacz aktualne wyniki

[kn_advert]www.swiatobrazu.pl