Pentax K-5 - 16 megapikseli i szybszy autofocus

Pentax K-5 - 16 megapikseli i szybszy autofocus

Lustrzankę Pentax K-5 wyposażono w nowy, 16.2-megapikselowy sensor CMOS, który pozwala na wykorzystanie czułości ISO od 100 do 12800. Co więcej, aparat potrafi rejestrować zdjęcia w trybie seryjnym z prędkością 7 klatek na sekundę, wyróżnia go też usprawniony, 11-punktowy autofocus, 3-calowy ekran LCD o wysokiej rozdzielczości, wizjer ze 100-procentowym pokryciem kadru i możliwość filmowania w 1080p.


Hoya Corporation zaprezentowała kolejną lustrzankę z serii K-X. Pod względem wyglądu bliźniaczo podobny do K-7, Pentax K-5 odziedziczył też wytrzymałą, wodo- i kurzoodporną obudowę ze stopu magnezu, intuicyjną obsługę i mnogość zaawansowanych funkcji. Przede wszystkim mamy tutaj do czynienia z nową, 16.2-megapikselową matrycą CMOS, współpracującą z procesorem obrazu PRIME II. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest rozszerzenie wyżej wspomnianej czułości ISO nawet do wartości 51200, a także nagrywanie filmów w jakości Full HD 1920 x 1080 z prędkością 25 klatek na sekundę.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem