Pentax K-r, czyli K-x po tuningu

Pentax K-r, czyli K-x po tuningu

Pentax K-r, wyczekiwany następca popularnego K-x, może pochwalić się 12.4-megapikselową matrycą CMOS, trybem seryjnym 6 klatek na sekundę (w JPEG-ach i RAW-ach), wysokim ISO, wizjerem optycznym, który podświetla wybrany punkt AF (w K-x nie było takiej możliwości) oraz 3-calowym ekranem LCD o rozdzielczości 920 tys. punktów. Cena? 799.95 USD, czyli około 2500 złotych.


W nowej lustrzance Pentax K-r ciekawie rozwiązano kwestię zasilania. O ile u poprzednika mogliśmy korzystać jedynie z baterii lub akumulatorków AA, tak tutaj producent pozwala nam wybrać - standardowym źródłem zasilania jest akumulator litowo-jonowy, natomiast przy pomocy specjalnego adaptera możliwe jest także dostarczanie energii przez zwykłe paluszki. W K-r zainstalowano ponadto lepszy wyświetlacz LCD - 3-calowy, o rozdzielczości 921 tys. punktów. Jest też nowszy autofocus, oparty na module Safox IX (K-x wyposażono w Safoxa VIII), oraz lepszy tryb zdjęć seryjnych, po aktywacji którego zarejestrujemy sześć klatek w ciągu sekundy (25 zdjęć w serii w formacie JPEG lub 12 w RAWach). Zmianie uległa też maksymalna dostępna czułość ISO - standardowy zakres to od 200 do 12800, przy czym możemy ją rozszerzyć do 25600.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem