22 września 2008, 16:08
Autor: Marek Mosiński
czytano: 8941 razy

Pentax K-m – budżetowa lustrzanka dla początkujących

Pentax K-m – budżetowa lustrzanka dla początkujących

Pentax wprowadza nowy model uzupełniający ofertę z segmentu entry-level. Przyjazny i prosty interfejs, duża ilość programów tematycznych oraz cyfrowych filtrów mają ułatwić początkującym wejście w świat aparatów cyfrowych z wymienną optyką.

Najtańsza lustrzanka Pentaxa została wyposażona w znaną już z modeli K10d i K200d matrycę CCD o rozdzielczości 10,2 megapiksela. Obsługiwana przez procesor PRIME (Pentax Real Image Engine) pozwala na rejestrację obrazu w zakresie czułości od ISO 100 do ISO 3200. Standardowo matryca jest stabilizowana i zaopatrzona w system czyszczenia Dust Removal.

 

 

źródło: Pentax

 

Zastosowany procesor obrazu pozwala na robienie zdjęć seryjnych z prędkością 3,5 klatki na sekundę i zapis 4 RAW-ów lub 5 JPEG-ów. W porównaniu do bardziej zaawansowanych modeli została również ograniczona ilość pól autofokusa – w K-m jest ich 5. Brak również górnego wyświetlacza. W zamian za to, użytkownicy dostali szybki dostęp do ustawień balnasu bieli poprzez jeden z przycisków znajdujących się na korpusie.

 

 

źródło: Pentax


Do podglądu zdjęć służy 2,7-calowy ekran LCD o rozdzielczości 230 000 punktów. Aparat został wyposażony dodatkowo w 16 wbudowanych programów tematycznych oraz 7 filtrów cyfrowych. Zapis zdjęć będzie się odbywał na kartach pamięci SD/SDHC. Zasilanie aparatu zostało rozwiązane w znany u Pentaxa, bardzo praktyczny sposób – poprzez dostępne prawie wszędzie, 4 baterie typu AA (najpopularniejsze „paluszki”).

źródło: Pentax

 

Aparat ma być w sprzedaży od listopada 2008 w zestawach z nowymi, „odchudzonymi” obiektywami. Podstawowy, z obiektywem DA-L 18-55mm F3.5-5.6AL, w cenie 500 euro, oraz w tak zwanym double-kit z dodatkowym DA-L 55-200mm F4-5.6 ED w cenie 600 euro.

 

źródło: Pentax

 

 

 

Źródło: www.pentax.jpwww.swiatobrazu.pl