26 stycznia 2010, 04:16
Autor: Antoni Żółciak
czytano: 3581 razy

Pentax Optio H90 oficjalnie

Pentax Optio H90 oficjalnie

Hoya wraz z Apollo Electronics prezentują kolejną nowość - aparat Pentax Optio E90. Na pokładzie tego kompaktu zastowano 12-megapikselową matrycę CCD oraz obiektyw z 5-krotnym zoomem optycznym. Producent zwraca uwagę na budowę aparatu - na jego kształt, rozmieszczenie przycisków i jakość obudowy.

Szczegółowe informacje znajdziecie w poniższej informacji prasowej, a tymczasem prezentujemy najważniejsze cechy Pentaxa Optio H90:

pentax h90
Pentax Optio H90

 

Informacja prasowa:

Pure Design for Absolute Emotion

PENTAX Optio H90

Hoya Corporation PENTAX Imaging Systems Division oraz Apollo Electronics mają przyjemność zaprezentować łatwy i  intuicyjny w obsłudze Optio H90. Aparat zaopatrzony został w obiektyw z 5-krotnym zoomem optycznym, 12-megową  matrycę CCD oraz 2.7-calowy wyświetlacz LCD. W celu jak najłatwiejszej obsługi zwrócono uwagę na kaŜdy szczegół  aparatu, w tym umiejscowienie przycisków funkcyjnych, kształt i jakość obudowy. W rezultacie powstał aparat, który  sprawdza się w kaŜdych warunkach fotograficznych.

pentax h90
Pentax Optio H90

Główne funkcje
1. Solidny i nienaganny wygląd
Optio H90 łączy proste, niezwykle funkcjonalne wzornictwo z doskonałą wygodą uŜytkowania. Idealne umiejscowienie  zaokrąglonych przycisków funkcyjnych sprawia, iż użytkowanie aparatu jest intuicyjne i wygodne. Aby połączyć ciekawe  wzornictwo z wygodą użytkowania zwrócono uwagę na wszystkie szczegóły. Górna część obudowy to wysokiej jakości  stop aluminium, tubus obiektywu pokryty został czarną, matową farbą, a gumowany uchwyt zabezpiecza aparat przed  wysunięciem się z ręki.

2. Szerokokątny obiektyw z 5-krotnym zoomem
Pomimo kompaktowych wymiarów w aparacie zastosowano doskonałej jakości, szerokokątny obiektyw o ekwiwalencie ogniskowych 28 – 140 mm (dla 35 mm). Tak duży zakres ogniskowych znajdzie zastosowanie zarówno w fotografii  krajobrazowej, fotografii architektury jak i podczas zdjęć z odległości. W połączeniu z funkcją Intelligent Zoom mozemy  uzyskać maksymalne 31.3-krotne przybliżenie.

3. Wyjątkowa jakość obrazu
12-megowa matryca H90, w połączeniu z wydajnym procesorem obrazowym Pentax, dają w rezultacie zdjęcia pełne  detali i w naturalny sposób oddające kolory. Nawet gdy zdjęcia powiększane są do dużych rozmiarów, użytkownik  może być pewnym doskonałej jakości wydruków.

4. Duży, 2.7-calowy monitor LCD
Pomimo kompaktowych rozmiarów Optio H90 zaopatrzony został w duży 2.7-calowy monitor LCD o rozdzielczości  230.000 punktów. Umożliwia on wygodny podgląd zdjęć oraz komfortowe poruszanie się po menu aparatu.

pentax h90
Pentax Optio H90

5. Film w trybie HD
Optio H90 umoŜliwia rejestrację klipów filmowych w formacie 16:9, 1280 x 720 pikseli, z prędkością 30 kl./sek.  Dodatkowo mamy do dyspozycji stabilizację elektroniczną eliminującą drgania powstałe w trakcie filmowania.

6. Automatyczny system wykrywania twarzy
Dzięki zastosowaniu tej funkcji, autofokus aparatu oraz parametry ekspozycji dopasowują się do ujętej w kadrze twarzy i  do niej dobierają wszystkie potrzebne parametry. W ten sposób w ciągu zaledwie 0,03 sekundy, aparat wykrywa do 32  twarzy – nawet w przypadku przechylonej głowy lub twarzy w kadrze. H90 zaopatrzony jest również w automatyczne  wyzwalanie migawki na uśmiech, tzw. “Smile Capture” oraz wykrywanie mrugnięć oczu (aparat w trakcie odtwarzania  zdjęć sam wykrywa twarz z zamkniętymi oczami).

7. Pozostałe funkcje
1) Tryb nadpisywania pixeli (Pixel Track) - eliminacja rozmycia za pomocą wyostrzania i nadpisywania pikseli w  rozmazanym fragmencie zdjęcia
2) Tryb Auto-Picture - automatyczny dobór programu tematycznego w zaleŜności od sytuacji
3) Filtry cyfrowe, dodające charakterystyczne efekty wizualne do zdjęć
4) MoŜliwość rozszerzenia zakresu dynamicznego zdjęć
5) Śledzący tryb AF
6) Tryb cyfrowej panoramy
7) Łączenie dwóch zdjęć pionowych w jedno poziome o ekwiwalencie ok. 21mm w formacie 35mm
8) Dodawanie ramek ozdobnych do zdjęć (90 w aparacie)
9) Odzyskiwanie przypadkowo skasowanych zdjęć
10) Oprogramowanie MediaImpression 2.0 dla PENTAX

 

 

Źródło: Apollo Electronicswww.swiatobrazu.pl