Zdumiewająca perspektywa i zachwycająca symetria kościołów na zdjęciach Petera Li

Zdumiewająca perspektywa i zachwycająca symetria kościołów na zdjęciach Petera Li

Fotograf Peter Li wykorzystuje zdjęcia panoramiczne, w celu pokazania w niezwykły sposób świątyń. Uzyskuje bardzo oryginalną perspektywę, która ukazuje doskonałą symetrię kościołów z całego świata. Na jednym obrazie umieszcza sufity, kolumny i posadzki, dzięki czemu możliwe jest znalezienie punktu widzenia niemożliwego od osiągnięcia bez fotografii.


Podstawowym aspektem tych zdjęć jest architektura budowli, która zakłada wykorzystywanie w nich symetrii. Peter Li zdradza również, że dla zwiększenia atrakcyjności obrazów ważne jest oświetlenie uzależnione od pory dnia i roku. Światło i cienie może być sprzymierzeńcem lub przeciwnikiem fotografa, stąd konieczne jest wykorzystanie odpowiednich warunków. Kiedy wszystkie elementy zaczynają ze sobą współgrać, fotograf uzyskuje zdumiewającą symetrię na tych obrazach, które pomimo prezentowania budowli wykazują organiczny charakter.

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem