Peter Lindbergh nie żyje. Był jednym z najwybitniejszych fotografów wszech czasów

Peter Lindbergh nie żyje. Był jednym z najwybitniejszych fotografów wszech czasów

Peter Lindbergh nie żyje. Jeden z najwybitniejszych fotografów zmarł we wtorek, 3 września, w wieku 74 lat. O śmierci fotografa poinformowała w mediach społecznościowych jego rodzina. Pozostawił po sobie żonę Petrę, pierwszą żonę Astrid, czterech synów: Benjamina, Jérémy'ego, Simona i Josepha oraz siedmioro wnucząt – napisano na oficjalnym profilu Peter Lindbergha na Instagramie. Przypominamy niezwykły dorobek fotografa, jego sylwetkę i wypowiedzi.


Peter Lindbergh urodził się w 1944 w Lesznie (wówczas Lissa), a dorastał w Duisburgu (Zagłębie Ruhry). Miejsce, w którym spędził dzieciństwo, charakteryzowała mocna linia podziału między zielonym terenem pól należących do jego wuja, a znajdującą się tuż za miedzą ścianą fabryk. Jak później spostrzegli krytycy, ten kontrast między naturą a cywilizacją naznaczył późniejszą twórczość fotografa.

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem