Phase One przedstawia cyfrową ściankę o rozdzielczości 100 megapikseli

Phase One przedstawia cyfrową ściankę o rozdzielczości 100 megapikseli

Jeden z największych producentów cyfrowych aparatów średnioformatowych nie przestaje nas zaskakiwać. W najnowszym komunikacie prasowym firma ogłosiła premierę cyfrowej ścianki dla aparatów średnioformatowych z sensorem o rekordowej rozdzielczości. Nowość, dzięki bardzo wyśrubowanym parametrom, znajdzie zapewne szerokie zastosowanie w profesjonalnej fotografii studyjnej i reklamowej. Co ważniejsze, wszyscy zainteresowani już teraz mogą nabyć tę nowość u oficjalnych dystrybutorów marki.


Wymiary fizyczne pola obrazowego nowej ścianki to niebagatelne 53,7×40,4 mm, co odpowiada standardowi średnioformatowemu promowanemu przez firmę Phase One (co raczej nie dziwi) i oznacza pozorny mnożnik ogniskowej wynoszący 0,64 w porównaniu z aparatem małoobrazkowym. Sensor o takich rozmiarach odznacza się polem powierzchni 2169 mm2, co w porównaniu z wspomnianym już małym obrazkiem oznacza powierzchnię 2,5x większą. Po wzięciu pod uwagę tych obliczeń, rozdzielczość 100 megapikseli układu opracowanego przy współpracy z firmą Sony nie wydaje się wcale przesadzona. A co oferuje taka ścianka?
 


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem