27 września 2008, 02:09
Autor: Bogusława Kowalewska
czytano: 4581 razy

Photokina 2008: Epson P-6000 oraz P-7000 PhotoViewer

Photokina 2008: Epson P-6000 oraz P-7000 PhotoViewer

Podczas targów Photokina 2008 redakcja SwiatObrazu.pl miała przyjemność poznać ogromne możliwości najnowszych urządzeń firmy Epson P-6000 oraz P-7000 PhotoViewer pozwalających podróżującym fotografom na przechowywanie, udostępnianie, obróbkę fotografii i nie tylko... Możliwości urządzeń przedstawił nam Tomasz Kuciński, który jest odpowiedzialny w firmie Epson za profesjonalne rozwiązania dla fotografii.

Pierwszą rzecz, którą zauważamy trzymając Epson P-6000 lub P-7000 PhotoViewer, to 4-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 640 x 480 (VGA). Epson P-6000 lub P-7000 przypominają typowy  fotobank, gdzie można zrzucić lub przeglądać zdjęcia, to jednak tylko pozory  ponieważ ich funkcjonalność wybiega daleko poza przeciętne możliwości tego typu urządzeń. Jedną  z najważniejszych cech P-600 lub P-7000  jest  wyświetlenie aż 94% kolorów z palety AdobeRGB, dzięki zastosowaniu technologii Photo Fine Premia LCD, co stawia urządzenia na równi z monitorami wartymi 5-6 tysięcy PLN. 

Urządzenia możemy również podłączyć, jako zewnętrzny monitor za pomocą złącza USB oraz instalacji plug-in dla rodziny programów Adobe Photoshop, co pozwala nam na bieżąco oceniać efekty wykonywanej pracy w tak szerokiej przestrzeni barw.

Kolejna niezwykle istotna cecha to możliwość edycji plików RAW różnych producentów aparatów fotograficznych. Pliki, które zostały podane edycji można bezpośrednio drukować z urządzeń P-6000 lub P-7000.

W najnowszych wersjach Epson PhotoViewer wprowadzono różnicowe tworzenie kopii zapasowych oraz zdecydowanie zwiększono prędkość przesyłu danych.
 


 

lub możliwość urządzenie oraz epson

Epson P-6000 PhotoViewer

lub możliwość urządzenie oraz epson

Epson P-6000 PhotoViewer

 lub możliwość urządzenie oraz epson

Epson P-6000 PhotoViewer

 

 

Przeglądarki P-7000 i P-6000 oferują fotografom większą jakość obrazu i łatwiejszą obsługę

7 sierpnia 2008 – Firma Epson poinformowała o wprowadzeniu na rynek nowej serii profesjonalnych narzędzi do zarządzania mediami, które umożliwiają fotografom przechowywanie i przeglądanie zdjęć podczas podróży. Przeglądarki P-7000 i P-6000 Photoviewer są wyposażone w dyski twarde o pojemności odpowiednio 160 GB i 80 GB oraz w duże, 4-calowe ekrany LCD Epson Photo Fine Premia o rozdzielczości 640x480.

Jon Pardoe, menedżer ds. produktów w Epson Europe, powiedział: "Choć większość aparatów jest wyposażona w ekran, czasem trudno jest ocenić ostrość, ziarnistość oraz jakość oświetlenia, dopóki zdjęcia nie zostaną skopiowane do komputera. Nowe produkty rozwiązują ten problem, pozwalając fotografowi oglądać zdjęcia bez względu na to, gdzie akurat przebywa — czy wędruje z plecakiem przez pustynię, czy stoi przy trasie narciarskiej na górskim zboczu.

Dzięki szerszemu kątowi widzenia i gamie kolorów pokrywającej 94 przestrzeni barw Adobe® RGB fotografowie zyskują większą klarowność obrazu i możliwość szczegółowego badania swoich zdjęć. Przeglądarki Photoviewer można używać podczas edycji zdjęć
w programie Adobe® Photoshop® jako wyświetlacza USB o szerokiej gamie barw, uzyskując taki sam poziom wierności kolorów jak na profesjonalnym monitorze, który jest trzy razy droższy.

Dzięki większej ergonomii, w tym nowemu kółku przewijania, łatwość użycia staje się jedną z charakterystycznych cech urządzenia. Nowe przeglądarki Photoviewer są nie tylko wygodniejsze w obsłudze, ale również wyposażone w szereg innowacyjnych funkcji, na przykład możliwość szybkiego przygotowywania i drukowania obrazów RAW za pośrednictwem interfejsu Pictbridge. Większa funkcjonalność jest również zasługą zaawansowanego oprogramowania, które pozwala edytować i przycinać obrazy oraz opatrywać fotografie znakami wodnymi.Nowe przeglądarki Epson Photoviewer są niewielkie i wytrzymałe, więc sprawdzają się znakomicie zarówno na planie zdjęciowym, jak i podczas podróży. Dzięki innowacyjnej, energooszczędnej konstrukcji ekranu LCD przeglądarki długo pracują na zasilaniu bateryjnym, co jest ważne dla podróżujących fotografów, którzy często mają utrudniony dostęp do źródeł prądu. Ponadto przeglądarka P-7000 jest sprzedawana wraz
z akcesoriami: ładowarką, która umożliwia jednoczesne ładowanie dwóch baterii, wygodną ładowarką samochodową i wytrzymałym etui z paskiem.

Przeglądarki P6000 i P7000 są zgodne z szeroką gamą kart pamięci, w tym CF i SD-HC. Zawierają również port hosta USB, który umożliwia bezpośrednie podłączanie aparatów i czytników kart, dzięki czemu obsługują każdy aparat cyfrowy. Przeglądarki standardowo obsługują formaty JPEG i RAW wszystkich największych producentów aparatów,
a przyszłe modele mogą być obsługiwane dzięki aktualizacjom oprogramowania.

Epson Photoviewer P6000/P7000 — kluczowe cechy i funkcje:
* 4-calowy ekran LCD Epson Photo Fine Premia: szeroka gama kolorów i duży kąt widzenia
* Przechowywanie obrazów o wysokiej rozdzielczości — odpowiednik 145 kart pamięci o pojemności 1 GB (P-7000) albo 70 kart o pojemności 1 GB (P-6000)
* Różnicowe kopie zapasowe i łączność z zewnętrznymi urządzeniami pamięciowymi
* Praca z Adobe® Photoshop® w charakterze wyświetlacza USB o szerokiej gamie barw
* Doraźna edycja obrazów RAW
* 5-gwiazdkowy system klasyfikacji zgodny z Adobe® Bridge
* Epson P-6000 RRP — sugerowana cena detaliczna (bez VAT) 599 euro, przeglądarka dostępna od 1 września 2008 roku
* Epson P-7000 RRP — sugerowana cena detaliczna (bez VAT) 749 euro, przeglądarka dostępna od 1 września 2008 roku

 

lub możliwość urządzenie oraz epson

Tomasz Kuciński Pro Graphics Account Manager EPSON EUROPE B.V.

 www.swiatobrazu.pl