Photomatix Pro 4 - prezentacja i recenzja programu do obróbki obrazów HDR

Photomatix Pro 4 - prezentacja i recenzja programu do obróbki obrazów HDR

Wraz z popularyzacją technik HDRI na rynku fotograficznym pojawiło się wiele aplikacji służących do łączenia zdjęć w obrazy HDR, mapowania tonalnego oraz rozmaitych form obróbki zdjęć o poszerzonej tonalności. Żaden z nich jednak nie pobił do tej pory pod względem popularności (i jak twierdzi wielu użytkowników również możliwości) narzędzia wyprodukowanego przez firmę HDRsoft o nazwie Photomatix Pro. W naszym artykule przybliżamy jego interfejs i możliwości.


Wprowadzenie


W ramach stworzonego przez serwis SwiatObrazu.pl filmu szkoleniowego pt. Zachwycające fotografie w technice HDRI - film szkoleniowy dla początkujących oraz projektu 12 filmów szkoleniowych na 2011 rok przedstawiamy rozmaite narzędzia i techniki pozwalające na uzyskanie zdjęć o poszerzonym zakresie tonalnym. Ze względu na uniwersalność, popularność oraz – nie ukrywajmy – zapotrzebowanie znacznej części odbiorców związane z upowszechnieniem się aplikacji firmy Adobe, materiały te ilustrowane są przykładami przygotowanymi za pomocą aplikacji z rodziny Photoshop (Photoshop CS5, Photoshop Elements oraz Lightroom). Nie są to oczywiście jedyne zaawansowane programy spełniające taką funkcję, ponieważ istnieje przede wszystkim spora grupa aplikacji wyspecjalizowanych w obróbce obrazów HDR. Najpopularniejszym z nich jest bez wątpienia Photomatix Pro, którego wersja opatrzona numerem 4 ukazała się w drugiej połowie ubiegłego roku. Postanowiliśmy przedstawić możliwości tego narzędzia oraz związany z jego użytkowaniem komfort pracy. Zapraszamy!


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem