Photoshop CC PL - usuwanie jego elementów lub zmiana ich położenia, cz III

Photoshop CC PL - usuwanie jego elementów lub zmiana ich położenia, cz III

W trzeciej części cyklu "Photoshop CC PL - usuwanie jego elementów lub zmiana ich położenia" Anna Owczarz-Dadan porusza zagadnienia: błyskawiczna korekcja niewielkich skaz, pędzel korygujący - retusz z wykorzystaniem próbki obrazu i wzorku oraz natychmiastowe usuwanie niechcianych elementów obrazu - polecenie Uwzględnianie zawartości.

Strona 1


Błyskawiczna korekcja niewielkich skaz

Jeśli szukasz narzędzia, które pozwoli Ci szybko usunąć skazę niewielkich roz- miarów, jest nim Punktowy pędzel korygujący (Spot Healing Brush). Jego działanie polega na malowaniu korygowanych obszarów obrazu (a ściślej tworzących je pikseli) próbkami pikseli, wzorków i tekstur automatycznie pobranymi z obsza- rów wokół korygowanego fragmentu obrazu z zachowaniem ich stopnia jasności i przezroczystości. A dzięki poleceniu Uwzględnianie zawartości (Content--Aware), dostępnemu na pasku opcji tego narzędzia, możesz uzyskiwać jeszcze lepsze rezultaty (rysunek 4.33).


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem