Picture-maker / Picture-taker. Fotografia Wacława Nowaka w Krakowie

Picture-maker / Picture-taker.  Fotografia Wacława Nowaka w Krakowie

Krakowskie Muzeum Historii Fotografii przygotowało na jesień prezentację prac jednego z najważniejszych eksperymentatorów w dziejach polskiej fotografii - Wacława Nowaka. Ekspozycja ma przybliżyć postać tego niesprawiedliwie niedocenianego artysty.


Wystawa jest nie tylko próbą przypomnienia twórczości Wacława Nowaka czy przywrócenia mu należnego miejsca              w historii fotografii polskiej, lecz także pierwszą tak obszerną prezentacją twórczości artysty i jednocześnie próbą przywołania czasu i atmosfery, w której tworzył. Stąd wprowadzeniem do wystawy jest grupa zdjęć przywołujących klimat tamtych lat: żartu, zabawy, luzu z pracowni artysty przy ul. Karmelickiej 55 czy z Wydziału Form Przemysłowych na ASP. Tym zdjęciom towarzyszą portrety Nowaka powstałe podczas podróży, spotkań z przyjaciółmi i znajomymi, niejednokrotnie traktowane jak notatki, innym razem zaś będące efektem sesji fotograficznych.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem