Pięć sposobów na to, aby być bardziej produktywnym fotografem

Pięć sposobów na to, aby być bardziej produktywnym fotografem

Fotograf Jeff Rojas przyjrzał się już ostatniemu rokowi i stwierdził, że był jednym z najbardziej produktywnych spośród wszystkich lat jego pracy jako fotografa. Skończył pisać drugą książkę, do końca roku poprowadził łącznie ponad 30 warsztatów, liczba klientów, a co za tym tym idzie i dochody wzrosły wykładniczo. Poszukał przyczyn tego stanu rzeczy i znalazł pięć powodów, dzięki którym osiągnął taką wysoką produktywność.


Produktywność to słowo, które jest często nadużywane i źle rozumiane. Zgodnie z definicją oznacza "wielkość efektu produkcyjnego uzyskanego z danych nakładów". Jeśli większość czasu spędzasz przed ekranem komputera i oceniasz innych, a sam nie pokazujesz nic nowego... no cóż - jesteś nieproduktywny. Chciałbym również zauważyć, że wszyscy mamy momenty, w których pomysły i koncepcje piętrzą się, ale nie są realizowane. Jednak jeżeli nie znajdziesz siły, aby wprowadzić je w czyn nie posuniesz się ani o krok do przodu.

1. Wyeliminuj dystraktory

Jednym z najprostszych sposobów aby być bardziej produktywnym jest proste wyeliminowanie niepotrzebnych czynności, składających się na codzienną rutynę. Polecam tworzenie harmonogramu na cały dzień i obliczanie, ile czasu poświęcasz na media społecznościowe, marketing, rachunkowość, fotografowanie, edycję, na spotkania lub telefony. Masz tylko 24 godziny w ciągu doby i jeśli spędzasz średnio cztery godziny w mediach społecznościowych bezcelowo żeglując po Facebooku, to nie masz szans na bycie naprawdę produktywnym fotografem.
 
To samo można powiedzieć o innych obszarach. Jeśli spędzasz pięć do sześciu godzin dziennie na edycji zdjęć i nie poświęcisz ani chwili na pozyskiwanie nowych klientów, Twój fotograficzny biznes nie przetrwa. Wszystko wymaga równowagi, więc trzeba krytycznie i świadomie przydzielić czas na wszystkie obszary swojej działalności.
 

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem