Mistyczne góry lodowe na pięknych zdjęciach Jana Erika Waidera

Mistyczne góry lodowe na pięknych zdjęciach Jana Erika Waidera

Jan Erik Waider to fotograf krajobrazu, który jest zafascynowany surowym spokojem Arktyki. W swoim cyklu fotografii zatytułowanym Beyond No Man's Land (Po drugiej stronie ziemi niczyjej) daje wyraz tej fascynacji, zabierając widzów w podróż od odległych zakątków kuli ziemskiej, które dzięki jego zdjęciom wydają się jeszcze bardziej odległe i tajemnicze. Jego piękne zdjęcia przedstawiające góry lodowe zachwycają, stanowiąc kontrastującą ze sobą mieszankę przeciwności, takich jak poczucie stałości, przemijalności, spokoju i napięcia.


Piękne zdjęcia Jana Erika Waidera pokazują, że fotografia krajobrazowa to nie tylko fotografie nadające się na widokówkę, ale także zawierające w sobie wiele metafor. Swoją serię fotograf zrealizował w Zatoce Disko zlokalizowanej w południowej części Morza Baffina u zachodnich wybrzeży Grenlandii. Gładkie linie niektórych fragmentów lodu kontrastują z poszarpanymi i ostrymi wierzchołkami. Pełne napięcia jest również zestawienie jasnych obszarów lodu z ciemnym i ponurym niebem. Każda z brył lodu ma unikalny kształt i zwraca uwagę na fascynację fotografa, który pragnie uchwycić ich organiczny kształt.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem