19 maja 2017, 15:26
Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl
czytano: 1602 razy

Pierwsza transmisja obrazu w technologii 4K HDR

Pierwsza transmisja obrazu w technologii 4K HDR

Podczas dziesiątej konferencji SES Industry Days w Luksemburgu, konsorcjum SES oraz firma LG Electronics zademonstrowały transmisję audycji w najnowocześniejszej technologii 4K High Frame Rate (HFR). Transmisja treści 4K HFR odbyła się za pośrednictwem satelity ASTRA na pozycji 19,2°E wprost na ekran telewizora LG OLED z oferty na rok 2017. W ten sposób, używając prototypowego oprogramowania HFR, firmy LG i SES zaprezentowały uczestnikom konferencji wyjątkowy obraz o podwyższonej jakości.

HFR to nowa metoda przesyłania audycji, która zapewnia wyższą jakość ruchomego obrazu 4K Ultra HD poprzez zwiększenie prędkości wyświetlania do 120 klatek na sekundę (większość dostępnych obecnie treści wyświetlana jest z prędkością nie przekraczającą 50 kl./s). Dzięki temu, programy z szybką akcją, czy transmisje sportowe wyglądają dużo bardziej realistycznie. Technologia HFR pozwala na uzyskanie obrazu z płynnie odwzorowanym ruchem przy jednoczesnym wyeliminowaniu rozmyć i drgań, widocznych na ekranach konwencjonalnych telewizorów.

[kn_free]

Do wprowadzenia drugiej fazy standardu Ultra HD, opartej na specyfikacji DVB UHD-1 z technologią 4K HFR, przygotowują się zarówno producenci wyświetlaczy, jak i ogólnoświatowi nadawcy. Specyfikacja UHD-1 obejmuje także inne nowoczesne technologie, takie jak HDR (High Dynamic Range) czy NGA (Next-generation Audio).

fot. LG

[kn_advert]

"Cieszymy się, że mogliśmy zaprezentować, jak znakomicie telewizor LG OLED sprawdza się przy wyświetlaniu treści 4K HFR oraz innych materiałów o najwyższej jakości. Firma LG chce zapewnić konsumentom z całego świata dostęp do najnowszych technologii telewizyjnych, takich jak HFR, dzięki którym na ekranie telewizora OLED można podziwiać niewiarygodnie realistyczny obraz. Oglądając treści 4K HDR transmitowane przez satelitę ASTRA na telewizorze OLED, można na własne oczy przekonać się o ogromnych możliwościach najnowszych technologii telewizyjnych" powiedział Sam Kim, wiceprezes oraz szef oddziału planowania produktów TV w dziale Home Entertanment LG.

Na podstawie informacji prasowej LGwww.swiatobrazu.pl