Pierwsze w historii zdjęcie pandy albinosa

Pierwsze w historii zdjęcie pandy albinosa

Od niezwykle rzadkiego „białego tygrysa” po całkowicie białe orki obserwowane na Oceanie Spokojnym, coraz więcej albinosów wśród zwierząt jest zauważanych na całym świecie. W Narodowym Rezerwacie Przyrody Wolong w południowo-zachodnich Chinach kamera aktywowana ruchem zrobiła ostatnio pierwsze w historii zdjęcie niezwykle rzadkiej, białej pandy.


Zdjęcie zostało zrobione w kwietniu 2019 r. Pokazuje niezwykłą pandę wędrującą przez bambusowy las o powierzchni 680 akrów, znajdujący się na wysokości 2000 metrów. Dzięki swojej charakterystycznej białej sierści, gigantyczna panda wygląda jak niedźwiedź polarny, który się zgubił. Na zdjęciu widać nie tylko białe futro i pazury, ale także czerwone oczy, co wskazuje, że jest to zwierzę z albinizmem - rzadką mutacją genetyczną, która powoduje utratę pigmentacji skóry, oczu i włosów. Ponieważ obraz jest nieco zamazany, naukowcy nie mogli określić płci pandy, ale zgadują, że ma ona od jednego do dwóch lat.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem