22 czerwca 2011, 14:56
Autor: Antoni Żółciak
czytano: 5352 razy

Pierwsze zdjęcia Sony SLT-A77?

Pierwsze zdjęcia Sony SLT-A77?

W sieci tym razem pojawiło się pierwsze wiarygodne zdjęcie aparatu Sony SLT-A77, mającego zostać przez koncern zaprezentowanym w ciągu najbliższych tygodni.

Poniżej widzicie zdjęcie aparatu Sony SLT-A77. Jak ostatnio się dowiedzieliśmy, premiera sprzętów ma nastąpić w sierpniu tego roku - początkowo plotkowano o lipcu, jednak w związku ze szkodami wywołanymi przez tsunami prace nad następcą SLT-A55 (czy, w zależności od punktu widzenia, następcą DSLR-A700) musiały potrwać nieco dłużej.

SLT-A77 wyposażony będzie w matrycę o rozmiarze APS-C i rozdzielczości 24 megapikseli. Według pierwszych wycieków, pozwoli ona na fotografowanie z czułością równą nawet ISO 102400. Dalej mamy procesor obrazu BIONZ i OLED-owy wizjer elektroniczny o dużej rozdzielczości. Portale plotkarskie mówią również o dziesięciu klatkach na sekundę w trybie zdjęć seryjnych i jedenastu punktach krzyżowych autofokusu. Rzecz jasna, cyfrówka będzie zdolna do nagrywania materiału wideo w jakości Full HD, który ma być przesyłany do komputera za pośrednictwem portu USB 3.0. Co najlepsze, korpus nowego aparatu z półprzepuszczalnym lustrem ma kosztować około tysiąca dolarów, co nie wydaje się szczególnie wygórowaną ceną, jeśli weźmiemy pod uwagę oferowane funkcje.

Sony SLT-A77
Sony SLT-A77

Obok SLT-A77 widzimy - rzekomo - model o nazwie SLT-A65, który ma być "okrojoną" wersją wyżej opisanego. Pamiętajcie jednak, iż news ten bazuje na plotkach, o których prawdziwości przekonamy się już niedługo.

[kn_advert]

 

Źródło: Sony Alpha Rumorswww.swiatobrazu.pl