Po 6 latach i 720 tysiącach zdjęć fotograf wykonał wymarzone ujęcie zimorodka

Po 6 latach i 720 tysiącach zdjęć fotograf wykonał wymarzone ujęcie zimorodka

Alan McFadyen od 2009 roku jest zapalonym fotografem dzikiej przyrody, i od samego początku marzył o wykonaniu fotografii przedstawiającej nurkującego zimorodka, znajdującego się prostopadle do tafli wody tuż nad jej powierzchnią. Dodatkowo, według założenia fotografa w kadrze nie miały się pojawić rozbryzgi czy krople wody. Wykonanie zaplanowanego zdjęcia wymagało 4200 godzin fotografowania, podczas których powstało 720 tysięcy zdjęć.


"Pamiętam, że mój dziadek zabierał nas w miejsce, gdzie mogliśmy podglądać zimorodki - byłem całkowicie oczarowany tym, jak wspaniałe są to ptaki. Wróciłem do tego samego miejsca, aby je fotografować. Zdarzało się, że w zbiorze sześciuset zdjęć wykonanych podczas jednej sesji, ani jeden obraz nie był nawet przyzwoity. Ale kiedy patrzę wstecz na tysiące zdjęć, które miały na celu wykonanie tego jednego ujęcia, zaczynam zdawać sobie sprawę ile pracy w to włożyłem i jak wspaniałą drogę przeszedłem" – mówi Alan McFadyen.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem