Podniebne studio – Jesper Gronnemark fotografuje skoczka w locie z użyciem światła błyskowego

Podniebne studio – Jesper Gronnemark fotografuje skoczka w locie z użyciem światła błyskowego

Dla większości fotografów wykonywanie zdjęć oznacza dobieranie środków i technik odpowiednich do określonych warunków. Są jednak i tacy, dla których dobra fotografia wiąże się z przekraczaniem granic – technicznych, wytrzymałościowych, odwagi... Ważne, żeby zrobić coś, czego wcześniej nie zrobił jeszcze nikt. Fotograf ekstremalny Jesper Gronnemark bez wątpienia należy do tej drugiej grupy. Jego najnowszy projekt w założeniu polegać miał na uchwyceniu skoczka spadochronowego w powietrzu z wykorzystaniem technik studyjnych, m.in. światła flesza. Przekonajcie się sami, jak realizowana była sesja i jakie dała efekty.


Sięgnięcie po studyjną lampę błyskową raczej nie jest czymś, co przychodzi do głowy podczas planowania sesji zdjęciowej w powietrzu z udziałem skoczków spadochronowych. Choć z drugiej strony – móc tak doświetlić cienie, robić zdjęcia pod słońce, uchwycić odbicie światła w lustrzanych okularach skoczka... To by było coś, nieprawdaż? Tak zapewne musiał myśleć duński Jesper Gronnemark, gdy planował swój projekt promujący konkurs fotograficzny Red Bull Illume.
 


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem