Książki100 najważniejszych zdjęć świataPytania i odpowiedziCytaty dla fotografaNajczęściej wyszukiwane

Dołącz do nas

Google+

Daj się ocenić i oceniaj • Autor:
  Komentarzy: 5


 • Autor:
  Komentarzy: 4


 • Autor:
  Komentarzy: 8


 • Autor:
  Komentarzy: 13


 • Autor:
  Komentarzy: 8


 • Autor:
  Komentarzy: 15


 • Autor:
  Komentarzy: 5


 • Autor:
  Komentarzy: 44


 • Autor:
  Komentarzy: 5


 • Autor:
  Komentarzy: 8


 • Autor:
  Komentarzy: 9


 • Autor:
  Komentarzy: 3


 • Autor:
  Komentarzy: 16


 • Autor:
  Komentarzy: 16


 • Autor:
  Komentarzy: 20

Podwójny konkurs fotograficzny

Podwójny konkurs fotograficzny

Biblioteka Publiczna Gm. Wejherowo im. A. Labudy w Bolszewie i wójt Gminy Wejherowo organizuje kolejny powiatowy konkurs fotograficzny. Konkurs jest otwarty dla wszystkich i odbywa się w dwóch kategoriach: „Mój przyjaciel” i „Poezja zdjęć”.


p>Temat konkursu w kategorii pierwszej, przeznaczonej w zasadzie dla dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów, brzmi „Mój przyjaciel”. Tytułu nie trzeba objaśniać, prosimy o skomponowanie zestawu 3-6 zdjęć. Dla młodzieży ze szkół średnich, studentów i osób dorosłych przygotowaliśmy temat „Poezja zdjęć”. Prosimy o wybranie zdjęć (do 5 szt.) niezwykłych, niestandardowych, nietypowych, a może nawet dziwnych – zdjęć, które aparat raz na rok robi „sam”. Każdy fotograf ma takie w swoich zbiorach.

W konkursie mogą uczestniczyć wszyscy – profesjonaliści, amatorzy oraz całkowicie początkujący, bez ograniczeń terytorialnych, wiekowych czy innych. Osoby niepełnoletnie są zobowiązane dołączyć zgodę rodziców lub opiekunów. Chcielibyśmy zaznaczyć, że można wybrać sobie temat, a nawet wziąć udział w obu kategoriach, a nasze „widełki” wiekowe są tylko orientacyjne. Czekamy też na pierwszych uczestników z zagranicy!

Fotografie mogą być wykonane dowolną techniką, w formacie nie mniejszym niż 15 x 21 cm i na papierze matowym. Dopuszczalne są również wydruki na papierze fotograficznym zdjęć z zapisu cyfrowego, ale niepoddanych obróbce komputerowej. Zdjęcia w zestawie powinny mieć kolejność oznaczoną na odwrocie. Każde zdjęcie musi zostać opatrzone pseudonimem autora, tytułem oraz kolejnym numerem. Wraz z pracami, w osobnej zamkniętej kopercie opatrzonej pseudonimem autora, należy dołączyć kartę zgłoszenia według wzoru podanego na stronie www.bpgw.org.pl. Można podać opis sytuacji, w której powstało zdjęcie, rodzaj aparatu, obiektywu, parametry ekspozycji, zastosowanie lampy błyskowej, statywu itp. Koszty wykonania odbitek oraz przesyłki ponoszą zgłaszający. Zdjęcia opatrzone datą i godziną wykonania będą dyskwalifikowane. W miarę możliwości należy dodatkowo dostarczyć kopie zdjęć w formie cyfrowej, gdyż wszystkie prace będą umieszczane w internecie.

Organizatorzy przewidują nagrody rzeczowe, których podział leży w gestii jury. Wszystkie decyzje jury są nieodwołalne. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo wyłączenia z konkursu prac niespełniających warunków regulaminu. Jury dokona wyboru fotografii, które zostaną następnie zaprezentowane na wystawie Udział w wystawie pokonkursowej jest wyróżnieniem. Wszystkie dostarczone prace pozostają u organizatorów. Prawa autorskie do tych fotografii pozostają własnością autorów.

Nadsyłanie zdjęć na konkurs jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na ich prezentację na wystawach pokonkursowych przez w/w organizatorów oraz ich publikację w formie elektronicznej lub drukowanej w celu promocji konkursu i jego idei - bez uiszczania honorarium autorskiego. Organizatorzy nie biorą odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenia lub zaginięcie przesyłek pocztowych. Zgodnie z art. 23, ust. 1, pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. (Dz.U. z 1999 r. nr 133, poz. 883 z późn. zm.) uczestnik konkursu w momencie zgłoszenia wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez organizatorów i sponsorów.

Oficjalne rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników nastąpi w środę, 18 czerwca 2008 roku o godz. 16.00, podczas otwarcia wystawy pokonkursowej w Bibliotece Publicznej Gm. Wejherowo im. A. Labudy, Bolszewo, ul. Leśna 35. Laureaci konkursu zostaną powiadomieni o wynikach z kilkudniowym wyprzedzeniem. Wszystkie osoby uczestniczące w konkursie zaprasza się do obejrzenia wystawy. Nagrodzone prace konkursowe prezentowane będą na stronie internetowej biblioteki oraz na portalu http://wejherowo.naszemiasto.pl. Honorowym patronem konkursu jest starosta powiatu wejherowskiego p. Józef Reszke.

W przypadku wywoływania zdjęć konkursowych zniżkę w wysokości 50% oferują:
Choczewo – Magis, Gniewino – kiosk „Ruchu”, Kębłowo – sklep spożywczy, Kosakowo – Marko, Krokowa – sklep k. kościoła, Luzino –- kwiaciarnia Maranta, Łętowo – sklep spożywczy, Reda – Foto-Lusia, Wejherowo – Foto Centrum-Serwis Wideofilmowanie Ł. Steinke, Foto-Teresa-Bis, Foto Gordziej: Krystyna Gordziej i Mikołaj Gordziej, Foto Dama, Canon Foto T. Nowak, Foto-Kontakt s.c. M. Kobiela J. Tuszyński, Wierzchucino – U Marii, Żarnowiec – sklep spożywczy.
Zdjęcia należy przesłać pocztą lub dostarczyć osobiście do 31 maja 2008 r. na adres: Biblioteka Publiczna Gm. Wejherowo im. A. Labudy, 84-239 Bolszewo, ul. Leśna 35, z dopiskiem „Foto Konkurs 2008”.

Wszelkie informacje na stronie www.bpgw.org.pl lub pod telefonem: 058 572 11 80. Adres głównego organizatora: biblioteka@bpgw.org.pl.
Formularz zgłoszeniowy do pobrania


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

 • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
 • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
 • forów dyskusyjnych;
 • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
 • codziennego newslettera informacyjnego;
 • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem