Książki100 najważniejszych zdjęć świataPytania i odpowiedziCytaty dla fotografaNajczęściej wyszukiwane

Dołącz do nas

Google+

Daj się ocenić i oceniaj • Autor:
  Komentarzy: 5


 • Autor:
  Komentarzy: 4


 • Autor:
  Komentarzy: 8


 • Autor:
  Komentarzy: 13


 • Autor:
  Komentarzy: 9


 • Autor:
  Komentarzy: 16


 • Autor:
  Komentarzy: 5


 • Autor:
  Komentarzy: 44


 • Autor:
  Komentarzy: 5


 • Autor:
  Komentarzy: 8


 • Autor:
  Komentarzy: 9


 • Autor:
  Komentarzy: 3


 • Autor:
  Komentarzy: 16


 • Autor:
  Komentarzy: 16


 • Autor:
  Komentarzy: 20

Pokaż swoją Warszawę na zdjęciu

Pokaż swoją Warszawę na zdjęciu

Miasto Stołeczne Warszawa zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym „Mój jest ten kawałek Warszawy”. Swoją wizję miasta może nadesłać każdy - warszawiak od pokoleń i ten, kto stolicę odwiedza tylko przejazdem.


p>REGULAMIN

1. Konkurs jest otwarty dla wszystkich fotografujących, którzy chcą podzielić się uczuciem jakim darzą Warszawę. Z góry jednak zakładamy że są to uczucia pozytywne.
Zapraszamy mieszkańców oraz przyjezdnych, warszawiaków rodem z dziada pradziada i warszawiaków duchem z kraju i zagranicy.

2. Konkurs trwa do 15 września 2007 r .

3. Do konkursu można zgłaszać fotografie prezentujące trudno uchwytną ale przecież istniejącą więź pomiędzy Warszawą, bądź najmniejszą jej komórką, a zamieszkującym ją osobą.

4. Przyjmowane będą fotografie wykonane w poziomie, kolorowe i czarno-białe wydrukowane w formacie minimalnym 13x18 cm oraz bezwarunkowo w postaci elektronicznej na płycie CD, zapisane lub zeskanowane w jak największej rozdzielczości. Zdjęcie musi mieć format, który pozwoli na jego ekspozycję na billboardach o wymiarach 238x504 cm. Zdjęcia muszą być zrobione w poziomie w największej rozdzielczości aparatu i zapisane w postaci cyfrowej TIF.
Uczestnik konkursu, który nie jest do końca zorientowany jakiej wielkości zdjęcia oczekujemy, powinien po prostu ustawić w aparacie maksymalną rozdzielczość i posiąść wiarę w grafika, który będzie przygotowywał do ekspozycji zwycięskie zdjęcia.
Nie można zgłaszać fotografii tylko w formie cyfrowej lub tylko w formie papierowej. Daje to absolutną gwarancję, że zdjęcia nie wezmą udziału w konkursie

5. Każdy uczestnik konkursu może zgłosić max. 3 fotografie.

6. Nagrodą w konkursie jest ekspozycja 10 zwycięskich zdjęć na minimum 180 billboardach rozmieszczonych w dużych miastach Polski, w ramach kampanii promującej Warszawę. Wyboru zwycięskich zdjęć dokona Jury.

7. Oceny fotografii oraz przyznania nagród dokona Jury Konkursu w składzie:
1) Katarzyna Ratajczyk – p.o. Dyrektora Biura Promocji Miasta
2) Anna Giza –socjolog Uniwersytetu Warszawskiego
3) Wojtek Wieteska – fotograf
4) Andrzej Zygmuntowicz – artysta fotografik, wykładowca
5) Maciej Garczyński - AMS
6) Justyna Czerniakowska - absolwentka grafiki Akademii Sztuk Pięknych

8. Decyzje Jury są ostateczne.

9. Zgłaszane do konkursu fotografie należy opisać na odwrocie:
tytuł konkursu i tytuł zdjęcia, imię, nazwisko i adres autora, telefon lub mail, Każda fotografia powinna zawierać formułę:
„Wyrażam zgodę na przekazanie autorskich praw majątkowych w zakresie prezentowania zdjęć we wszelkich wydawnictwach i publikacjach wydawanych przez, lub we współpracy z Biurem Promocji Miasta”
Fotografie należy składać bezpośrednio w Biurze Promocji Miasta – Pałac Kultury i Nauki, XI piętro, p. 1139 lub przesyłać na adres:
Biuro Promocji Miasta,
Pl. Defilad 1, 00-901 Warszawa 134, skr. poczt. 75. z dopiskiem: KONKURS FOTO.

10. Złożenie zdjęcia w konkursie oznacza wyrażenie zgody na jego nieodpłatne wykorzystywanie do promocji konkursu i Warszawy. Organizator zastrzega sobie prawo publikowania fotografii zgłoszonych do konkursu, umieszczania ich na stronach internetowych, w mediach i wykorzystywania ich w innej formie w celu popularyzacji konkursu podając dane autora, lecz bez honorariów.
Zdjęcia reprezentujące wysoki poziom techniczny i merytoryczny zostaną po zakończeniu konkursu umieszczone w miejskiej bazie fotograficznej. Zdjęcia te będą elementem promującym miasto i będą wykorzystywane przez Urząd do celów promocyjnych. Także i w tym wypadku fotografie będą opisane nazwiskami autorów.

11. Zgłoszenie fotografii do konkursu jest jednoznaczne z przyjęciem warunków niniejszego regulaminu i oświadczeniem, że fotografie złożone na konkurs zostały wykonane osobiście, a w przypadku portretów uzyskano zgodę na rozpowszechnianie wizerunku osób portretowanych.

12. Fotografie zgłoszone do konkursu nie będą zwracane i pozostaną w zbiorach Biura Promocji Miasta.

13. Wybrane zdjęcia, spośród złożonych na konkurs, będą zamieszczane na stronie internetowej miasta www.um.warszawa.pl/konkursofoto2007 .

14. Ostateczna interpretacja regulaminu należy do organizatorów.
Wszelkie informacje o konkursie można otrzymać pod numerem telefonu 656 76 21


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

 • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
 • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
 • forów dyskusyjnych;
 • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
 • codziennego newslettera informacyjnego;
 • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem