Polowanie na okazje - czyli jak popularne korpusy tracą na wartości

Polowanie na okazje - czyli jak popularne korpusy tracą na wartości

Producenci sprzętu starają się co chwilę zaskoczyć nas czymś nowym. Często jednak zmiany nie są aż tak rewolucyjne, jak wynikałoby to z materiałów prasowych. To oczywiście element wyścigu do naszych portfeli – nie brak wśród fanów fotografowania osób, które lubią mieć zawsze pod ręką najnowszy model. Część fotografów jest jednak wierna swoim wyborom przekonując, że dobry aparat nawet po kilku latach świetnie spełnia swoje zadanie – tym bardziej, że wiele zależy przecież od jego oprogramowania (aktualizowanego) i pozostałych elementów tych systemowych aparatów. Sprawdźmy wobec tego, jak kształtują się różnice cenowe pomiędzy nowymi i używanymi korpusami popularnych aparatów cyfrowych.


Do sporządzenia tego krótkiego zestawienia posłużyły nam porównywarki cenowe i serwis aukcyjny Allegro.pl. Nie chodziło nam o uchwycenie dokładnej różnicy – raczej o pokazanie tendencji. Na cenę aparatów używanych wpływają przecież bardzo różne czynniki, a aparaty nowe sprzedawane są często z dodatkowym wyposażeniem lub w promocjach typu cash back. Zainteresowanych konkretnymi modelami zachęcamy do samodzielnego przekopania Internetu w poszukiwaniu wyjątkowej okazji.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem