Pomóż NASA w gromadzeniu danych na temat zanieczyszczenia nocnego nieba

Pomóż NASA w gromadzeniu danych na temat zanieczyszczenia nocnego nieba

Coraz większa liczba satelitów pojawiających się na nocnym niebie powoduje intensyfikację problemów astrofotografów - Odbite przez nie światło utrudnia obserwacje astronomiczne i wykonywanie zdjęć z Ziemi. W związku z tym NASA zwróciło się z prośbą o pomoc w ograniczeniu tych problemów do entuzjastów nocnego nieba. Jedyne co należy zrobić, aby pomóc w tej sprawie, to zrobić zdjęcia smug świetlnych za pomocą smartfona.


Zanieczyszczenie świetlne nocnego nieba wzbudziło w opinii publicznej poruszenie przede wszystkim w 2019 roku, gdy firma SpaceX rozpoczęła wystrzeliwanie na orbitę pierwszych z 12 000 satelitów, które planuje umieścić w kosmosie w połowie tego roku. Ludzie na całym świecie mogli obserwować ciąg świetlnych punktów przemierzających nocne niebo. Chociaż obserwacje te były fascynujące i robiły naprawdę mocne wrażenie, to w rzeczywistości dla astronomów i astrofotografów na dłuższą metę są oznaką problemów, które z czasem będą tylko narastać.

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem