30 stycznia 2019, 14:34
Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl
czytano: 2946 razy

Ponad 3-metrowa fala wykonana ze 168 000 słomek – kolejne fantastyczne zdjęcia Benjamina Von Wonga

Ponad 3-metrowa fala wykonana ze 168 000 słomek – kolejne fantastyczne zdjęcia Benjamina Von Wonga

Rewelacyjny fotograf mody Benjamin Von Wong coraz częściej realizuje projekty fotograficzne z przesłaniem społecznym. Raz za razem przesuwając granice swojej kreatywności zwraca uwagę na kwestie środowiskowe i zwiększa naszą świadomość na temat odpadów, które produkujemy. Do najnowszego dzieła zainspirowało go zdanie: "To tylko jedna słomka, powiedziało 8 miliardów ludzi".

Chociaż plastykowe słomki mogą wydawać się igłą w stoku siana, kiedy myślimy o zanieczyszczeniu naszej planety sztucznymi tworzywami, to często nie zdajemy sobie sprawy z faktu, że ich recykling jest praktycznie niemożliwy. Eksperci szacują, że codziennie w Stanach Zjednoczonych używa się ponad 500 milionów plastikowych słomek, a jak podkreśla Von Wong są jednym z tych rodzajów jednorazowych tworzyw sztucznych, z których możemy zrezygnować najłatwiej.
[kn_free]
 
Chcąc pokazać, jak wielkie konsekwencje mogą mieć małe decyzje, fotograf przystąpił do stworzenia swojej instalacji "Strawpocalypse". Jednak zamiast po prostu kupić ponad 100 000 potrzebnych rurek, we współpracy z Zero Waste Saigon, Starbucks Vietnam i setkami ochotników udało mu się zebrać ponad 160 000 plastikowych słomek w ciągu sześciu miesięcy.
 
"Problem odpadów z tworzyw sztucznych jest poza zasięgiem naszego wzroku i codziennej refleksji – jest tak wszechobecny, że staje się niewidzialny. Chciałem wykorzystać sztukę do zmierzenia się z tym problemem - tworząc coś pięknego i wyjątkowego na bazie tragedii środowiskowej" - pisze fotograf.
[kn_advert]
 
Aby jego wizja "rozstania się z plastikowym morzem" ożyła, wolontariusze spędzili dwa tygodnie na praniu i sortowaniu słomek według koloru. Zielone, czarne i niebieskie słomki zostały użyte do budowy fali, białe do piany a żółte do piasku. Przezroczyste słomki były również używane do wypełnienia.
 
Plastikowe torby zgromadzone przez zespół działały jako podpora dla słomek i dyfuzorów światła LED. Złożona struktura osiągnęła wysokość prawie 3,3 metra. Słomki zostały ułożone jak pociągnięcia pędzla wzdłuż szkieletu zbudowanego przez scenografa, dając złudzenie rozsypującego się morza.
 
Instalacja jest teraz prezentowana w Estella Place w Ho Chi Minh - do 24 marca 2019 roku.
 
 
Benjamin Von Wong
 
Benjamin Von Wong
 
Benjamin Von Wong
 
Benjamin Von Wong
 
Benjamin Von Wong
 
Benjamin Von Wong
 
Benjamin Von Wong
 
 

Benjamin Von Wong

 

Burzowe portrety w obiektywie Benjamina Von WongFotograf Benjamin Von Wong, którego zdjęcia już kilkakrotnie prezentowaliśmy na łamach serwisu SwiatObrazu.pl zrealizował kolejny ciekawy projekt fotograficzny poświęcony zagrożeniom płynącym ze zmian klimatycznych.

 

Fotografia pokonująca siłę grawitacji - zapierająca dech w piersiach sesja Benjamina Von WongaBenjamin Von Wong zrealizował dla Nike wyjątkową sesję – jego modele zostali zawieszeni na specjalnych uprzężach wiele metrów nad ziemią, wyglądając przy tym jak superbohaterowie. Pomysł na zdjęcia powstał z połączenia specyfiki obuwia Nike Vapormax oraz... 

 

Fotograf wykorzystał prawie dwa tysiące kilogramów e-odpadów tworząc surrealistyczne portretyOdpady elektroniczne, nazywane również e-odpadami, to ogromna ilość urządzeń elektronicznych wyrzucanych codziennie. Aby zwiększyć świadomość tego ciągle rosnącego zjawiska, niezwykle zaangażowany w problemy otaczającego nas świata fotograf Benjamin Von Wong...

 

Malarskie portrety pod wodą i w towarzystwie rekinówCzy da się przyczynić się do wsparcia słusznej sprawy, a jednocześnie zrealizować naprawdę niebanalny projekt fotograficzny? Naturalnie. Trzeba jednak dysponować wyobraźnią godną Salvadore'a Dalego i mieć odpowiednie środki na realizację swojego pomysłu. 

 

Ogniste fotografie zrobione smartfonemFotograf Benjamin Von Wong nie boi się wyzwań. Konsekwentnie tworzy oszałamiające obrazy, które niejednokrotnie prezentowaliśmy. Ostatnie fotograficzne przedsięwzięcie zrealizowane smartfonem Huawei P8 nie jest wyjątkiem. W najnowszej sesji Benjamin Von Wong...

 

Syreny i 10 tysięcy plastykowych butelek - kolejne nieszablonowe zdjęcia  Benjamina Von WongaJak pokazuje kolejny projekt fotograficzny znanego naszym Czytelnikom fotografa Benjamina Von Wonga, jego kreatywność jest niewyczerpana. Inspiracją do powstania zdjęć była statystyka. Jeśli przeciętny Amerykanin zużywa 167 plastikowych butelek rocznie... 

 www.swiatobrazu.pl