Poradnik: portrety grupowe w fotografii ślubnej

Poradnik: portrety grupowe w fotografii ślubnej

Portrety grupowe mogą się okazać najtrudniejszym zadaniem do wykonania podczas ślubu. Zrobienie dobrego portretu jednej osoby może być trudne, ale kiedy zaczynasz wprowadzać kolejne osoby, kadr może zacząć sprawiać wrażenie chaotycznego. Niektóre problemy, jakie mogą się pojawić przy okazji wykonywania portretów grupowych, to: ludzie patrzący w różne strony, mrugający w momencie, w którym robione jest zdjęcie, oddalający się od grupy, a także to, że fotograf musi sobie poradzić z różnymi emocjami i osobowościami.

Publikujemy fragment wydanej pod patronatem SwiatObrazu.pl książki wydawnictwa Helion pt. "Cyfrowa fotografia ślubna. Warsztaty fotograficzne".

Lista ujęć — tworzenie i realizacja


Jeśli jednak chcesz odnieść sukces w fotografii ślubnej, będziesz musiał się nauczyć robienia zdjęć grupowych, bo bez nich żaden ślubny album nie jest kompletny. Istnieją różne rodzaje portretów grupowych, od zdjęć przedstawiających rodzinę panny młodej i rodzinę pana młodego, po takie, na których uwiecznia się wszystkich uczestników uroczystości ślubnych, jak na zdjęciu 8.1. Każdy wariant różni się nieco od pozostałych, ale jeśli wszystko zaplanujesz, uda Ci się wykonać wszystkie rodzaje portretów grupowych w najlepszy możliwy sposób w najkrótszym możliwym czasie, a Twoi klienci, ich rodziny i przyjaciele będą mogli po prostu cieszyć się ślubem.
 


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem