Ciekawość ludzi to wstęp do udanego portretu z podróży! Poznaj kilka cennych wskazówek, jak fotografować napotkanych ludzi.

Ciekawość ludzi to wstęp do udanego portretu z podróży! Poznaj kilka cennych wskazówek, jak fotografować napotkanych ludzi.

Podróż jest zwykle doskonałym pretekstem do fotografowania. Po pierwsze robimy zdjęcia, żeby mieć fotograficzny pamiętnik, w którym utrwalimy wszystko to, co chcemy zapamiętać i o czym chcemy opowiedzieć po powrocie. Po drugie fotografujemy, żeby naszymi zdjęciami poruszyć, zachwycić, żeby przekazać emocje, smaki i zapachy, które podczas wędrówek po świecie nasze zmysły odbierają wielokrotnie silniej niż na co dzień. Piękne widoki i architektura to dla wielu wdzięczne i... wygodne tematy zdjęć. Nie uciekają i nie krzywią się, nie wygrażają palcem. Jednak jednymi z najciekawszych tematów zdjęć w podróży są portrety.

Fotografowanie ludzi jest niezwykłe i nie bójmy się kierować obiektywu w ich stronę. Koloryt i różnorodność odwiedzanych miejsc można przekazać portretując ich mieszkańców. Ze wszystkich oglądanych zdjęć to właśnie te fotografie, których bohaterami są ludzie, wywołują u odbiorcy najwięcej emocji.


Portret z podróży

Niedługo po odkryciu fotografii, pierwsze dagerotypy były używane przede wszystkim do wykonywania portretów. Mimo wysokiej ceny i trudności związanych z długimi czasami naświetlania, portrety wykonywane na srebrnej płytce cieszyły się dużym powodzeniem. Fotografowanie ludzi jest dla wielu, nie tylko początkujących, pasjonatów nie lada wyzwaniem. Zwykle wiąże się z wieloma przeszkodami natury psychologicznej, bez pokonania których zrobienie dobrego zdjęcia obcej osobie będzie bardzo trudne. Ten rodzaj fotografii wymaga przede wszystkim dobrego kontaktu z modelem. Niezależnie od tego, czy jest to ktoś nam bliski, czy spotkany na ulicy przechodzień. Czasem na zbudowanie tego kontaktu mamy dosłownie chwilę. Często, w dalekich egzotycznych krajach, jedynym sposobem komunikacji są gesty, mimika twarzy czy kilka świeżo poznanych słów i zwrotów w obcym nam języku.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem