Dzieciństwo w różnych zakątkach świata ukazane na portretach

Dzieciństwo w różnych zakątkach świata ukazane na portretach

Włoski fotograf Massimo Bietti podróżuje po świecie, robiąc po drodze zapierające dech w piersiach zdjęcia - Jego znakiem rozpoznawczym są niesamowite portrety ludzi z najdalszych zakątków globu, a każdy z nich opowiada o innym rodzaju codzienności. Wśród nich niezwykle ciekawy obraz świata tworzą jego portrety dzieci.


Fotograf zgromadził serię portretów dzieci z przeróżnych zakątków świata. Odwiedził m.in. Rosję, Norwegię, Indie, Papuę Nową Gwineę, Etiopię, Malezję, Vanuatu i wiele innych miejsc. Dzięki temu powstał wyjątkowy przekrój obrazów ukazujących najmłodszych członków danych społeczności. Massimo Bietti odkrył niezapomniane twarze, które przedstawiają szczere, międzykulturowe spojrzenie na dzieciństwo. 
 
Zdjęcia tego fotografa uczą, że "normalne" dzieciństwo nie istnieje, gdyż zależy od tego gdzie mieszkasz. Chociaż na zdjęciach Massimo Bietti najmłodsi wydają się szczęśliwi i unikalność ich środowiska jawi się jako coś wartego pielęgnowania, o tyle niestety ma to także ciemną stronę. W wielu regionach świata wciąż dominuje zła sytuacja dzieci z powodu ubóstwa, wyzyskiwania ich przy pracy, braku edukacji, wczesnych małżeństw, przemocy i wielu innych problemów. Dotyczy to także krajów zachodnich, w których chociaż udało się wyeliminować część z tych fatalnych zjawisk, a niektóre w dużym stopniu ograniczyć, to jednak często np. decyzje konsumenckie przyczyniają się do pogłębiania trudnej sytuacji dzieci w innych regionach świata. 
 
Poniżej możesz zobaczyć kilka spośród fascynujących portretów Massimo Bietti. Więcej zapadających w pamięć fotografii  tego Autora znajdziesz na jego Instagramie

Wyjątkowe portrety dzieci z całego świata

portrety dzieci


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem