Magiczne portrety nigeryjskich panien młodych - zobacz niezwykłą atmosferę zdjęć Lakina Ogunbanwo

Magiczne portrety nigeryjskich panien młodych - zobacz niezwykłą atmosferę zdjęć Lakina Ogunbanwo

Lakin Ogunbanwo zaprezentował na swoich portretach zdumiewające stroje nigeryjskich panien młodych. Na tych fotografiach zachwycają nie tylko kreacje, ale również to, w jaki sposób fotograf potrafił zaprezentować kobiety. Są one pełne majestatu, prezentując się tak, jakby przynależały do jakiejś magicznej, fantazyjnej krainy.


Zdjęcia Lakina Ogunbanwo to niezwykle bogata kolorystyka i wciągająca różnorodność materiałów oraz faktur. Kobiety owiane są tajemnicą, co jeszcze bardziej przyciąga uwagę widzów. Celem autora tych zdjęć było pokazanie różnorodności kultury Afryki. Ważne było także to, aby za pomocą tych portretów eliminować stereotypowe postrzeganie tego kontynentu przez mieszkańców Zachodu. 
 
Fotograf dokumentuje odświętne stroje różnych plemion, takich jak np. Joruba, Igbo czy Hausa-Fulani. Nie podchodzi do tego jednak w zupełnie neutralny, dokumentujący sposób. Światło dodaje tajemniczości modelkom i buduje indywidualny charakter każdej z kreacji i przywdziewających je kobiet. Na uwagę zasługują także specyficzne tła, które dopełniają stroje, ale również tworzą oniryczną atmosferę.
 
Prace Lakina Ogunbanwo były prezentowane na łamach The New Yorker czy The New York Times. Więcej prac tego artysty można obejrzeć na profilu na Instagramie. 

Magiczne portrety nigeryjskich panien młodych

portrety


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem